ZAYIFLAMAK İÇİN 3 FARKLI YOĞURT DİYETİ

Son zamanlarda zayıflamak için en çok tercih edilen diyetler arasında yer alan yoğurt diyeti bir çok kişinin fazla kilolarından kurtulmasına yardımcı olmuştur. Diyet çeşiti çok olduğu için bir çok kişi hangi diyeti denemeliyim diye düşünür biliyorum tercih etmek zor fakat doğru tercih yapmalısınız.

Bende zayıflamak için uğraş verenler için 3 farklı yoğurt diyetini sizlere sunuyorum. Yoğurt diyeti işe yarıyor mu? kısa sürede zayıflamanıza katkı sağlayacktır. Yoğurt diyeti ile kaç kilo verilir? haftada 4 kilo ya da 3 günde 4 kilo vermeniz mümkün. Yoğurt diyeti ile zayıflayanlar var mı? zayıflayanlar olmasaydı bu kadar meşhur olurmuydu. Buyrun aşağıdaki yoğurt diyeti tariflerinden birini seçebilirsiniz.
ZAYIFLAMAK İÇİN 3 FARKLI YOĞURT DİYETİ

3 günde 4 kilo verdiren yoğurt diyeti

1. Gün:
Kahvaltıda tahıl gevreği ve az yağlı yoğurt tüketilecek.

Öğlen: Biber ve tuzsuz sebzeli güveç zeytin yağlı olacak ayrıca pirinç tüketilecek.

Ara öğü: Meyveli yoğurt tüketilecek.

Akşam: Az yağlı yoğurt ile havuçlu salata tüketilecek.

2. Gün:
Kahvaltıda cacık tüketilecek.

Öğlen: 1 kase az yağlı yoğurt ile mantar, domates ve biberden oluşan salata ayrıca fırında pişmiş zeytinyağlı hindi bir porsiyon olacak şekilde tüketilecek.

Akşam: Meyveli yoğurt tüketilecek.

3. Gün:
Kahvaltıda peynir kibrit kutusu kadar olmalı, 1 adet elma ve üzerine tarçın serpilmiş yoğurt tüketilecek.

Öğlen: 150 gram balık, cacık ve salata tüketilecek.

Akşam: 1 kase yoğurt, 100 gr makarna ve haşlanmış 1 adet yumurta tüketilecek.

Bu diyet programı ile 3 günde 4 kilo verebilirsiniz fakat her hangi bir sağlık sorununuz var ise hangi diyet programı olursa olsun önce doktorunuza başvurunuz.

7 günde 4 kilo yoğurt diyeti

Aşağıdaki liste bir günlük diyet programıdır isteğinize göre günlere yayabilirsiniz.

Sabah uykudan uyanır uyanmaz bir bardak su içelim.

Kahvaltıda: çay ya da kahve şekersiz olmalı, light ya da kepekli ekmek ve 300 gr light yoğurt tüketilecek.

Öğlen: 300 gr yağsız yoğurdun yanına bir çorba, sebze yemeği veya sebze salatasıda tercih edilebilir.

Ara öğün: 300 gr yağsız yoğurt, bir tabak mevsim meyvelerinden yapacağınız karışım meyveleri yoğurt içine karıştırıp yiyebilirsiniz.

Akşam: Yağsız et ızgarada olacak tabi önce et yenecek sonrasında bir tabak çorba ve yağsız yoğurt 300 gr kadar tüketilecek.

Yatmadan 1 saat kadar öncesinde 3 ya da 4 adet erik veya kuru kayısı yiyebilirsiniz.

Bir günlük diyet listesini günlere yaydığınızda değişiklik yapabilirsiniz mesela birinci gün sebze çorbası içmişseniz ertesi günde sebze salatası şeklinde değişiklik yaparak tüketebilirsiniz.

Zayıflamak için yoğurt kürü

Malzemelerimiz: Yarım limon, zerdeçal yarım çay kaşığı ya da pul biber 1 çay kaşığı ve ana malzeme az yağlı yoğurt 3 yemek kaşığı kadar yeterlidir.

Bir kaba bütün malzemelerimizi ekleyelim ve iyice karıştıralım. Zerdeçal yok ise pul biberi karıştıralım. Hazırlamış olduğumuz bu karışımı yatmadan bir kaç saat önce tüketelim ve sonrasında bir şey yemeden yatalım. 1 Ay boyunca düzenli olarak bu karışıma devam edelim çünkü hem sağlıklı hemde diğer diyetler gibi aç kalma sorunuyla karşılaşmazsınız.

Yorumlar