UYANINCA SAÇLARIN BOZULMAMASI İÇİN NE YAPMALIYIZ?

Sabah uyanıp yüzünüzü yıkadığınızda saçlarınızın bozuk hali moralinizi bozmasın sabah kalkınca saçın bozulması için bu önerileri dikkate alın. Özellikle bayanların saçlarının uzun olması uykudadan kalkınca da doğal olarak saçlar bozulur.
UYANINCA SAÇLARIN BOZULMAMASI İÇİN NE YAPMALIYIZ?
Bazı kişiler yatmadan önce saçlarına fön çekip yatar ve uyanınca bozulan saçlarına tekrar fön çeker. Saçlara çok sık fön çekmek saçların yıpranmasına neden olur yıpranan saçlar ise kırılır ve en kötüsü dökülmeye mahkum olacaktır.

Yatmadan önce yapacağınız basit bir kaç uygulama sonrası uyandığınızda saçlarınızın mükemmel bir görünümde kalmasını sağlayabilirsiniz.

Uyurken saçların bozulmaması için öneriler

Uykuda saçlarda elektriklenme olur ve elektriklenme sonucu saçlar bir birine dolanarak bozulur haliyle uyandığınızda malum saçlar yine bozulmuş. Uykuda saçlar yastığa sürter ve sürtme sonucu ortaya çıkan elektriklenme saçların dolanmasına neden olur. Evet saçların birbirine dolanmasını önlemek için saçınızı kuruyken çok sıkı örün ve yatınız sabah saçınız harika görünecektir.

Yatmadan önce saçlarınızın uçlarına bir kaç damla hindistan cevizi yağı sürünüz. Hindistan cevizi yağı saçların elektriklenmesini önlediği gibi parlaklıkta verecektir. Hindistan cevizi yağını kullanırken saç diplerine uygulamayınız.

Özellikle polyester içeren yastık kılıfları elektriklenmeyi arttırır bu nedenle yastığınızı iyi seçmelisiniz. Yastık kılıfları saten ve ipek olmasına dikkat etmelisiniz. Saten ve ipek yastık kılıfları sürtünme ve kırıkları önleyecektir. Ayrıca ipek bir şalla saçlarınızı sarıp yatabilirsiniz.

Uykuda saçlarınızın statik elektriğe maruz kalmasını önlemek için maden suyu ve aloe vera jelini karıştırınız ve sprey kutusuna doldurunuz. Saçlarınıza yatmadan önce biraz püskürterek elektriklenmeye engel olacaktır.

Son olarak metal toka kullanmak yerine plastik tokalar kullanmalısnız çünkü metal tokalar kırılmaya neden olarak saçlarınızın yıpranmasına neden olur.

Uyanınca saçların bozulmaması için en etkili önerileri sizlere paylaşmış olduk umarım saçlarınız uyandığınızda artık istediğiniz bir görünümde olur.

Yorumlar