UNUTKANLIĞA İYİ GELEN VE ZİHNİ GÜÇLENDİREN YİYECEKLER

İlerleyen yaşlarda unutkanlık artar fakat sadece yaşlılarda görülmediği gibi günümüzde her yaş gurubunda unutkanlık sorun olmaya başladı. Stres, yanlış beslenme ve yoğun iş temposu unutkanlığı tetiklemektedir. Unutkanlık her yaş grubunda ortaya çıksada beyni çalıştıran yiyecekler sayesinde unutkanlığın önüne geçmekte mümkün.
UNUTKANLIĞA İYİ GELEN VE ZİHNİ GÜÇLENDİREN YİYECEKLER
Düzenli tüketim sonrası unutkanlığa iyi gelen yiyecekler beyni çalıştırarak genç yaşta unutkanlık hastalık olmaktan uzaklaşabilir.

Unutkanlığı gidermek ve önlemek için 6 besin

Alzheimer hastalığına omega 3 iyi gelmektedir. Uzmanlar haftada en az 2 gün balık tüketilmesi gerektiğini her defasında açıklamaktalar. Omega 3 vitamini çoğunlukla deniz ürünlerinde bulunduğu için omega 3 yağ asitlerinden zengin beslenmek için balık tüketimi önemlidir.

Kereviz unutkanlık ve sinir yorgunluğuna iyi gelir bu nedenle kış sebzesi olarak kereviz tüketilebilir.

Balık gibi cevizde omega 3 bakımından zengindir. Günde 3 adet kadar ceviz tüketimi hafızayı güçlendirecektir.

Zihni kuvvetlendirmek için günde bir avuç kuru üzüm tüketilebilir. Unutkanlığa iyi geldiği için kuru üzümün faydalarından yararlanabilirsiniz.

Beyin hücrelerini ve sinir hücrelerini geliştirme özelliği bulunan ciğerde unutkanlığa karşı etkilidir. Sofralarınızda sık sık ciğere yer verebilirsiniz.


Hafızayı güçlendiren ve zihni canlandıran karanfil çayını da içebilirsiniz. Karanfil çayını demledikten sonra tatlandırıp içebilirsiniz.

Hafızayı güçlendiren zihni açan besinleri sık sık tüketmeniz unutkanlığa karşı ve ayrıca ileride oluşabilecek unutkanlıkları önleyebiliriz. Sağlıklı ve bilinçli beslenme diğer hastalıkların ortaya çıkmasınıda önler. Günümüzde sağlıksız gıdaların tüketimi bir hayli fazla olduğu için dengesiz beslenmeden kaynaklanan bir çok sağlık sorunu ortaya çıkmakta lütfen sağlıklı beslenmeye özen gösteriniz.

Yorumlar