SOĞUK ALGINLIĞINA VE ÖKSÜRÜĞE NE İYİ GELİR?

Soğuk havaların gelmesiyle soğuk algınlığı, grip ve öksürük gibi sağlıksal sorunlarda ortaya çıkmaya başladı değil mi?. Evet soğuk algınlığı ve grip vakalarının tedavisi için mutlaka doktora gidilmeli ve istirahat kesinlikle yapılmalıdır. Tabi büyük şehirlerde yaşıyorsanız bir de salgın varsa hastahanelerde saatlerce bekleyebilirsiniz.
SOĞUK ALGINLIĞINA VE ÖKSÜRÜĞE NE İYİ GELİR?
Doktora gidemediğiniz zamanlarda ya da gitmek istemediğiniz durumlarda soğuk algınlığı için evde yapacağınız pratik yöntemler sayesinde grip, soğuk algınlığı ve öksürük gibi hastalıkları kısa sürede yenebilirsiniz. İşte sizlere evde yapabileceğiniz doğal ve pratik çözümler buyrun.

Soğuk algınlığına ve öksürüğe ne iyi gelir?

Grip basit bir hastalık gibi görünsede aslında ciddi hastalıktır. Eğer grip olmuşsanız bir kase çorbayı her gün tüketerek boğazdaki ağrıyı antiseptik özelliği sayesinde azaltabilirsiniz. Ayrıca grip belirtilerinide azaltmak için işe yarayabilir.

C vitamini dediğimizde akla portakal geliyor değil mi? grip ve soğuk algınlığı riskini azaltmanın en iyi yolu kahvaltıda her gün bir bardak kadar portakal suyu içmektir. Sizde grip olmadan tedbirinizi bu şekilde alabilirsiniz.

Bronşit ve öksürük için okaliptus deneyebilirsiniz. Antiseptik, balzamik ve antiviral özelliği sayesinde bronşitle mücadele ederken öksürük içinde yatıştırıcıdır.

Şimdi sizlere soğuk algınlığına ne iyi gelir? etkili bir tarif vereceğim bal ve limonun gücünden faydalanacağız.
7 kaşık bal ve 2 bardak limon suyunu güzelce karıştırınız. 1 ya da 1.5 saat kadar bu karışımı pişiriniz. Soğuduktan sonra ilk gün saat başı 2 yemek kaşığı kadar tüketiniz. İkinci günden itibarende her gün 3 saatte bir 1 yemek kaşığı kadar tüketiniz.

Bu doğal yöntemler sayesinde grip, öksürük ve soğuk algınlığı gibi sorunlardan kısa sürede kurtulabilirsiniz. Fakat birkez daha hatırlatmak isterimki grip seniz kısa sürede iyileşmek istiyorsanız doktor tedavisi şart derim.

Yorumlar