SAÇ SERUMU NE İŞE YARAR? SAÇ SERUMU NASIL KULLANILIR?

Saç bakımının önemini ancak saçları kaybettiğimizde ya da dökülmeler gibi sorunlar başladığında anlıyoruz. Aslında toplum olarak bir çok şeyin tedbirini başımıza gelmeden almıyoruz. Saçlarda ortaya çıkan sorunlar kişiyi psikolojik olarak olumsuz etkiler.
SAÇ SERUMU NE İŞE YARAR? SAÇ SERUMU NASIL KULLANILIR?
Eğer sizinde saçlarınızda dökülme, seyrelme ve zayıflama gibi vs. sorunlarınız var ise bu konumu mutlaka okuyunuz. Evet saç serumları hakkında önerilerde bulunacağım ayrıca saç serumu ne işe yarar?, saç serumu nasıl kullanılır? ve saç serumu nasıl yapılır? uzmanlardan edindiğim bilgilere göre anlatacağım.

Öncelikle saç serumu ne işe yarar? kısaca anlatalım cansız eski gücünü kaybetmiş, dökülmeler ve seyrelmeler başlamış saçlar için ideal saç bakımı için kullanılmaktadır. Saçlarınızda seyrelmeler ve dökülmeler başlamış ise saç tipinize göre saç serumu kullanabilirsiniz. Saçınızı kökten uca kadar onarılmasını sağlayarak saç bakımı yapabilirsiniz.

Saç tipine uygun saç serumunu nasıl anlarız?

Saç dökülmelerine ve seyrelmelere uygun saç serumları şunlardır; Dökülme karşıtı ya da yoğunlaştırıcı serumları deneyebilirsiniz.

Saçlarınızı fön makinesi kullanarak şekil veriyorsanız saçlar sürekli ısıya maruz kalıyor demektir bu nedenle yapılandırıcı özelliği bulunan saç serumu kullanabilirsiniz.

Saç serumu nasıl kullanılır?

Banyo öncesi ve sonrasında saç bakım serumlarını kullanabilirsiniz. Örneğin banyoda saçlarınıza önce saç bakım serumu uygulayın ve banyo sonrasında ortaya çıkan elektriklenmeyi önlemiş olursunuz. Saçları hafif nemlendirin ve serumu uygulayınız sonrasında bir havluyu ütüyle ısıtınız ve havlu ile saçlarınızı sarıp biraz bekleyiniz işe yaradığını göreceksiniz.

Eğer ıslak saça uygulamak isterseniz şu şekilde yapabilirsiniz önce saçlarınızı şampuanlayınız ve bakım kreminizide uyguladıktan sonra saç serumunu uygulyınız. Saç serumunu uyguladıktan sonra vücudunuzu temizleyene kadar saçlarınızı yıkamayınız.

Saçlara şekil vermeden önce de saç serumu kullanabilirsiniz. Saçlara şekil vermeden önce kullanmanız saçları ısıya maruz kalmadan korumuş olursunuz.

Saç serumu nasıl uygulanır?

1. Öncelikle saç serumunu saçların arka kısmına iyice yedirerek uygulayınız.

2. Eğer uyguladığınız saç serumu yeterli değilse 1-2 damla kadar daha kullanın.

3. Saç serumunu arka kısımlara uygulama işi bittikten sonra ön kısımlara uygulayınız. Bu sayede çok fazla uygulanan saç serumu öncelikle arka kısımdan başlandığı için belli olmayacaktır.

İsterseniz evinizde doğal malzemelerden yapabileceğiniz birde saç serumu tarifi verelim. Saç sorunu olan erkek ve kadınlar bu karışımı kullanabilir.

Saç serumu nasıl yapılır?

Öncelikle gerekli malzemeler neler onları sayalım sizlerde bu malzemeleri toparlayıp uygulayabilesiniz değil mi?.

Damıtılmış 1 su bardağı su
Kurutulmuş 2 yemek kaşığı ısırgan otu
Kurutulmuş 2 yemek kaşığı at kuyruğu otu
Alo vera jeli doğal olacak 2 yemek kaşığı kadar
Adaçayı yağı 10 damla
Biberiye yağı 10 damla
Lavanta yağı 10 damla
Boş sprey şişesi

Malzemelerimiz bu kadar geçelim serumun hazırlanışı ve uygulamasına; Öncelikle suyu kaynatınız sonrasında kaynamakta olan suyun içine at kuyruğu otu ile ısırgan otunu ekleyiniz. 15 dakika kadar kaynatınız ve soğumaya bırakınız. Soğuduktan sonra tülbentle süzünüz. Sonra diğer malzemeleri karıştırarak güzelce çalkalayınız. Hazırlamış olduğumuz karışımı sprey şişesine doldurunuz. Sprey şişesini kullanmadan önce çalkalayınız.

Hazır hale gelen karışımı temiz saça uygulayacağız. Saç köklerine bir kaç kez püskürtelim ve masaj yaparak cilde iyice temas etmesini sağlayalım ve uygulama işlemi sonrasında saçları durulamayacağız. Bu işlemi her gün kullanabilirsiniz ayrıca hazırlamış olduğunuzz karışım buzdolabında 3 kadar saklanabilir.

Yorumlar

  1. Saç serumu kırıkları kestirmeden onarıyor ama doğal keratin içerikli olması çok önemli

    YanıtlaSil
  2. Bu Konuda Önerim Tavsiyem Liquid keratin Saç bakım onarım setleri olacaktır. Gayet Başarılı Çalışma Olduğunu Düşünüyorum. Şahsım Adına Memnunum

    YanıtlaSil

Yorum Gönder