MİGREN İÇİN ETKİLİ DOĞAL ÇÖZÜMLER

Migren baş ağrısının en çekilmez hastalığı kesin tedavisi olmamakla sadece ağrı kesici ilaçlarla baş ağrısını giderme ya da azaltma sağlanabilir. Bazı kişilerde sık sık şiddetli baş ağrılarına yol açan migren bazı kişilerde ise kısa sürede geçer. Migrene ne iyi gelir? sorusuna cevaben ilaçlar ve doğal yöntemler diyebiliriz. Doğal yollarla migren ağrılarını geçirmek isteyenler için etkili doğal çözümleri deneyebilirsiniz.
MİGREN İÇİN DOĞAL ÇÖZÜMLER

Migren ağrısına ne iyi gelir?

Migren için en etkili doğal çözümler şunlardır;

Muz kabuğunun toksinleri emme özelliği olduğu için muz kabuğu ve alkol kullanarak baş ağrısını azaltmak mümkün. Muz kabuğunun üzerine alkol serpelim ve sonrasında bu muz kabuğunu 30 dakika yüze uygulayalım bu şekilde baş ağrısı azalabilir.

Yıllardır şiddetli baş ağrıları için kullanılan papatya çayı sizinde baş ağrılarınıza iyi gelebilir. Eski insanlar migren gibi şiddetli baş ağrıları için papatya çayı kullanırmış ayrıca papatya çayı iyi bir rahatlatıcıdır.

Baş ağrılarını azaltmak için endorfinleri serbest bırakmak gerekir eğer endorfinler serbest kalmazsa baş ağrıları korkunç bir hal almaktadır. Endorfinleri serbest bırakmak içinde her gün 100 gr badem yiyebilirsiniz. Her gün 100 gr badem endorfinleri serbest bırakarak baş ağrılarını azaltma etkisi bulunmaktadır.

Tıkanan damarlar baş ağrılarına yol açmaktadır bu yüzden ağrı kesici ilaçlar kullanarak damaryollarının açılmasını sağlarız. Fakat her zaman sık sık ağrı kesici alımı zamanla işe yaramaz ve sağlık açısından zararlı olabilir. Doğal yollarla damarların açılmasını istiyorsanız bir bardak sert kahveyi şekersiz tüketebilirsiniz. Kafein'in damar açma etkisinden faydalanabilirsiniz. Kafen'in damar açma özelliği bulunmaktadır.

Migrene iyi gelen bir diğer yöntem ise soğuk ve sıcak kompres uygulamaktır. Bildiğiniz gibi migrenin ilaçlarından biride karanlık ve sessiz bir odada dinlenmektir. Gürültü, patırtılı ve ışık olan ortamlarda migren tutması daha yaygındır. Kan dolaşımının artması ve kafada bulunan kasların gevşemesini sıcak ve soğuk kompres yaparak sağlayabilirsiniz. Öncelikle karanlık ve sessiz bir odada dinlenin sonra 10 dakika kadar başınızın ön tarafına sıcak ve soğuk kompres uygulayınız.

Yorumlar