GECE UYKUNUZ GELMİYORSA BUNU DENEYİN

Yatağa yattığınızda bir o yana bir bu yana dönüp duruyormusunuz. Yatağa yatınca bir an önce uyumak isteyenler muzun faydalarından yararlana bilir. Evet muzun içeriğinde barındırdığı potasyum ve magnezyum sayesinde geceleri rahat uyuyabilirsiniz. Gece uykum gelmiyor? bir çok kişi bu sorunla karşı karşıyadır.
GECE UYKUNUZ GELMİYORSA BUNU DENEYİN

Uykum gelmiyor ne yapmam lazım?  bende bu soruların cevabını aradığımda muzun uyku bozukluklarına iyi geldiğini öğrenmiş bulunmaktayım.

Gece uykum gelmesi için ne yapmalıyım?

Tüm bu soruların cevabı için sizlere evinizde yapacağınız doğal etkili yöntemi anlatacağım.  Öncelikle bir adet muz ve isteğe bağlı bir tutam kadar tarçın temin edelim.

Bir tencerenin içine biraz su ekleyerek kaynatalım ve ardından bir adet muzun uçlarını keselim ve kabuklarıyla tencereye ekleyelim ve 10 dakika demlenmesini bekleyelim. Demlenme işlemi bitince bir fincana süzelim yatmadan önce içelim isterseniz bir tutam tarçında ekleyebilirsiniz.. Yaklaşık 1 saat sonra uykunuz gelecektir.

Muz kabuğunda magnezyum bulunması magnezyumun uyku bozukluklarına iyi gelmesi ayrıca tedavi içinde kullanılması muz ve kabuğundaki minerallerin faydalarını ortaya koymaktadır. Ayrıca potasyum ve magnezyum birleştiğinde kasların gevşemesine yardımcı oluyor.
Bu nedenle yukarıdaki tarif sayesinde uyku bozukluklarına karşı etkili çözümlerden biri olduğunu görüyoruz.

Sizlerde gece yatağa yattığınızda uyuyamama sorunu yaşıyor iseniz mutlaka bu doğal tarifi uygulamalısınız. Yatmadan 1 saat kadar önce yaparsanız uyuma saatini o na göre ayarlayabilirsiniz.

Yorumlar