EN ETKİLİ 5 ZAYIFLAMA ÇAYI

Bitkisel çay kullanımı hakkında uzmanlar bizleri her fırsatta uyarmakta çünkü bilinçsiz tüketilen bitkisel çaylar sağlık açısından olumsuz etkileri ortaya çıkarmakta bu yüzden mutlaka doğru tüketilmesi gerekir. Aşırı kiloları ya da başka bir deyişle fazla kilo sorunu olan kişiler zayıflamak için bazen zayıflama çayı kullanarak zayıflamaya çalır bizde sizlere yardımcı olmak için zayıflama çayı hakkında araştırma yaparak en iyi zayıflama çayı'nı hatta zayıflama çaylarını bulup bu yazımızda paylaşıyoruz.
EN ETKİLİ 5 ZAYIFLAMA ÇAYI
Paylaşacağımız 5 çayın etkisi oldukca büyük, kısa sürede etkisini göreblirsiniz. Peki bitkisel çaylar nasıl kullanılmalı? bu çaylardan günde 3-4 fincan içmeniz yeterli aşırıya kaçılmaması takdirde etkisini görebilirsiniz.

EN ETKİLİ 5 ZAYIFLAMA ÇAYI

1- Rooibos çayı vücuttaki stres hormonlarının seviyesini düşürerek yağ depolanmasını ve açlığı önleyerek kilo alımını önler. İçeriğinde flavonoid özelliği sayesinde açlığı giderir.

2- Oolong çayı kilo vermek isteyenler için ideal olduğu gibi gerginliğede iyi gelmektedir. Metabolizmayı hızlandırdığı gibi ayrıca güçlendirir. Bir araştırmada oolong çayı'nı 6 hafta düzenli tüketenlerin bu süreçte 3 kilo verdiği görülmüştür.

3- Yeşil çay yağ hücrelerini parçalar ve yağ yakımını hızlandırır. Özellikle antrenmanlardan önce yeşil çay tüketimi yağ yakımını kolaylaştırarak karaciğerlerdeki yağın enerjiye dönüşmesini sağlayacaktır.

4- Nane çayı iştah kapatıcı özelliğiyle kilo verdirmeye yardımcıdır. Kokusu sayesinde iştah kapatıcıdır. Bir araştırma sonucu ortaya çıkan verilerde günde 2 saat arayla nane çayı tüketenlerin bir ayda 2.5 kilo verdiği görülmüştür. Ayda 2.5 kilo sağlıklı zayıflamak isteyenler için gayet iyi değil mi?

5- Beyaz çay yağ yakımını hızlandırma özelliğine sahip tam bir diyet çayıdır. Antioksidan değeri yüksek olan beyaz çay vücuttaki yağları yakmanıza yardımcı olacaktır. Kesinlikle iyi bir diyet çayı diyebiliriz.

Zayıflama çayı arayan kişiler için en etkili 5 çayı saymış bulunmaktayım aşırıya kaçmadan düzenli olarak tüketildiği taktirde bu çaylar kilolarınızı yok edecektir.

Yorumlar