DETOKS DİYETİ NEDİR? DETOKS DİYETİ NASIL YAPILIR?

Sizde vücudunuzun tamamen temizlenmesini istiyorsanız detoks diyeti yapabilirsiniz. Detoks diyeti nedir? öncelikle bilmeyenler için kısaca anlatalım. Vücutta biriken toksinler ve zararlı maddeleri dışarı atmaya yarar. Amacı diğer diyetler gibi sadece fazla kilolardan kurtulma değildir. Başlıca amacı vücudun temizlenmesi yani zararlı maddelerden arınarak vücudun yenilenmesidirki bu yüzden de adı detoks diyeti'dir.

En fazla 2 ya da 3 gün süre uygulanması önerilen detoks diyeti nasıl yapılır? sizlere anlatmadan önce bir kaç tavsiyede bulunmak istiyorum. Vücunuzun zararlı maddelerden ve toksinlerden temizlenmesini istiyorsanız detoks diyeti yapabilirsiniz fakat öncelikle bilmeniz gereken bir kaç önemli husus olduğunu hatırlatalım.
DETOKS DİYETİ NEDİR? DETOKS DİYETİ NASIL YAPILIR?
Uzmanlar her ay sadece 2 ya da 3 gün uygulanmasını önermekte ve detoks diyetini uygulayan kişi bu süreçte uykusuzluk, sigara, alkol ve stres gibi vücuda zarar verebilecek etkenlerden uzak durmalı ayrıca hayvansal gıdaları tüketmekten kaçınmalıdır. Kısaca 2 ya da 3 günlük bu süreçte günlük hayatına dikkat etmelidir.

Her ay düzenli olarak tekrarlanması ruhen ve fiziksel olarak olum sonuçlar alınmaktadır. Detoks diyeti sürecinde bol sıvı tüketilmeli ayrıca sebze tüketimi mevsiminde yetişen yeşilliklerden olmalıdır. Doğal ve organik sebze olmasına dikakt edilmelidir. Başarılı sonuç almak için ise menüde detoks çorbası, detoks çayı ve detoks suyu gibi tarife uygun hazırlanırsa kısa sürede vücudunuzdaki değişikliği fark edebilirsiniz.

Evet detoks diyeti nasıl yapılır?

3 gün boyunca ve ayda bir kez yapaağınız hızlı zayıflama ve vücudu zararlı maddelerden arındırmak için sizlere 2 adet detoks diyeti tarifi paylaşıyorum. Unutmayın en fazla 3 gün devam edilecek.

1. Detoks diyet listesi
Sabah: bir bardak ılık su ve isteğinize göre bal ekleyebilirsiniz. Komposto olarak yeşil elma ya da müsli tercih edilebilir.

Öğlen: Salata bol yeşillikli olacak yanlız domatessiz olacak. Mevsim meyveleri şeker oranı az olanlar terih edilmeli ve yağsız bir kase yoğurt tüketilecek.

Akşam: Sebze çorbası ya da sebze yemeği tüketilecek sebze yemeğinin zeytinyağlı olmasına dikkat edilmelidir.

Vermiş olduğumuz detoks tarifi süreci dikkat edeceğiniz noktalar ise şunlardır; Gün içinde bitki çayları gibi bol sıvı tüketmeye özen gösterilmeli ayrıca yatmadan önce 1 adet meyve tüketilebilir yanlız az şekerli olmalı ve mevsiminde yetişen meyveler seçilmelidir. 2 ya da 3 gün boyunca bu program uygulanacak ayrıca en fazla 3 gün uygulanacağını unutmayalım.

Diğer detoks diyeti tarifimizide 3 günde hızlı zayıflama diyeti olarakda düşünebilirsiniz. Peki 3 günde hızlı zayıflamak mümkün mü? tarife uygun şekilde diyet programı uygulanırsa tabiki zayıflamak mümkün ayrıca vücudu yenilemişte olursunuz.

2. Detoks diyet listesi
Sabah: Yağsız yoğurt 1 kase olmalı ve bir bardak ılık suyun içine 1 çay kaşığı kadar bal katılarak kahvaltıyı yapacaksınız.

Ara öğün: Sebze, sebze suyu, bir veya iki meyve, taze sıkılmış bir bardak meyve bu seçeneklerden birini seçerek ara öğün tamamlanacak.

Öğle: Taze sıkılmış bir bardak meyve suyu ve karışık sebze tüketilecek.

Akşam: Bir bardak süt, granola karışımı, kuruyemiş ve 1,5 kupa taze meyveler tüketilecek.

Bu diyet programıda 3 gün uygulanacak diyet süreci sona erdiğinde ise aşama aşama normal yeme düzenine dönülmelidir. 3 günün sonundaki ilk gün sebze ve meyve ağırlıklı beslenilmeli ve ilk başta balık, kırmızı et, beyaz et ve peynir gibi gıdaları tüketmeyiniz.

Paylaşmış olduğumuz detoks diyeti listeleri bir birinden farklıdır bunlardan istediğinizi seçerek uygulayablirsiniz.

Yorumlar