BEL AĞRISI KİMLERDE SIK GÖRÜLÜR?

Bel ağrısına neden olabilecek yapılan bazı hataları ve kimlerde bel ağrısı daha sık görülür uzmanların görüşlerinden derlediğimiz yazımızı okuyabilirsiniz. Bel ağrısı sadece bel fıtığından kaynaklanmamaktadır bir çok sebep bel ağrılarına neden olabilir. Yaşam kalitesine oldukca düşüren hatta hayatı bir anlamda zehire çeviren bel ağrıları çoğu kişilerde görülmektedir. İnsanların %2-5'i bekl fıtığının neden olduğu bel ağrısı çekerken % 80 ise belli dönemlerde bel ağrısı çeker.
BEL AĞRISI KİMLERDE SIK GÖRÜLÜR?
Bel ağrısı neden olur? ve bel ağrısına neden olacak bazı sbepler şunlardır;

Aslında bu yazıyı okuyunca çok şaşırdığınız yerler olabilir bende ilk okuduğumda şaşırdım fakat mantıklı düşününce anladımki yanlış yapılan bazı şeyler bile bel ağrısına neden olmaktadır.

Evet diş sıkma alışkanlığınız var ise mutlaka terkedin neden mi? çünkü diş sıkma bedendeki bütün kasları etkiler ve bel ağrısının oluşmasına zemin hazırlamaktadır.

Geçmişte bel, boyun ağrısı ve fıtığı geçirmişseniz bu kişilerde bel ağrılarının tekrarlaması oldukca yüksektir.

Eğer işinizden memnun değilseniz mecbur çalışmak zorunda kalıyorsanız şunu bilinki omurga ağrıları işinden memnun olmayan kişilerde daha sık görülmektedir.

Ailesinde bel, boyun fıtığı ve romatizmal hastalıklar olan kişilerde bel ağrısı görülme olasılığı diğer kişilere göre daha yüksektir.

İşini titiz ve detaylıca yapan kişilerde sırt ve bel ağrısı daha fazla gürülür. Sizde işinizi titiz ve detaylı bir şekilde yapmaya çalışıyorsanız sizce ağrılarınız bu yüzden olabilir mi?.

Kullandığınız araç ya da titreşimli bir alet var ise bu kişilerde bel ağrısı daha sık görülmekte.

İşiniz geregi belirli ağırlıkları her gün kaldırmak zorunda iseniz bu kişilerde dikkat etmeli.

Çalışma ortamında ya da normal yaşam tarzında yanlış duruş bozukluk alışkanlığı olan kişilerde sırt ve bel ağrıları sık görülmektedir.

Kısaca bel ağrısına neden olan bir çok etken bulunmakta bu yüzden kişiler yaşamları boyunca dikkatli olmalı aksi halde ağrılara yaşamak zorunda kalınır.

Yorumlar