BAŞ AĞRISINI ANINDA GEÇİREN DOĞAL 2 YÖNTEM

Toplumda sık yaşanan rahatsızlıklardan biriside çekilmez baş ağrılarıdır. Aniden giren baş ağrılarının stres gibi bir çok nedeni olsada çoğunlukla baş ağrısını geçirmek için ağrı kesici ilaçlara başvurulur. Piyasada bir çok ağrı kesici ilaçlar mevcut fakat her ilaç her keze yaramamaktadır. Bazı ilaçlar bazı kişilere ağır geldiği için mide ağrısı ya da çeşitli yan etkilere neden olabilir.
BAŞ AĞRISINI ANINDA GEÇİREN DOĞAL 2 YÖNTEM
Ağrı kesici ilaç alımı çok mecbur kalınmadığı sürece alınmamalıdır çünkü devamlı başı ağrıyan bir kişi her baş ağrısında ilaç alırsa zamanla ilacın etkisi olmamakta bu yüzden sağlık açısından da sık sık ağrı kesici ilaçlar kullanılmamalıdır.

Baş ağrısı ilaçsız nasıl geçer?

Doğal ve bitkisel yollarla baş ağrısından kurtulmak mümkün bu konumda sizlere baş ağrısını hemen ne geçirir?, baş ağrısına kesin çözüm, baş ağrısı doğal yollarla nasıl geçer? sorularına cevap olarak en etkili doğal 2 yöntemi sizlere paylaşıyorum. Bu yöntemler ilaç kullanmadan anında baş ağrısından kurtulmanıza yardımcı olacaktır.

Baş ağrısından 5 dakikada kurtulun

Himalaya tuz ve taze sıkılmış limon suyu ile yapacağımız karışım en etkili çözümlerden birisidir. Evet 2 çay kaşığı himalaya tuzunu taze sıkılmış limon suyuna ekleyin ve güzelce karıştırınız.

Karıştırdığınız himalaya tuzu ve limon suyunu büyük bir kase içine normal su ile ekleyiniz ve karıştırınız çözelti olacak şekilde ayarlamalısnız. Baş ağrınız ortaya çıktığında bu karışımı bir kerede içiniz. Karışımı nefes almadan bir kerede içinizki tadını hissetmezsiniz çünkü tadı pekde hoş değildir. Tadı hoş olmasada kısa sürede yani baş ağrısını hemen ne geçirir? sorusunada cevap verecektir.

Bir diğer yöntem ise yine limonun güçünden yararlanacağız nasıl mı? Limondan bir parça koparalım elimizde macun kıvamına gelene kadar ovuşturalım. Daha sonra macun kıvamına gelen limonu yüzünüze ve alnınıza sürünüz. Bu şekilde yaparsanız baş ağrısına iyi gelecektir. Çünkü limonun aromaterapi özelliği sayesinde baş ağrısına iyi geldiği bilinmektedir.

Sizlere tavsiyem eğer baş ağrılarınız çok sık oluyor ve doğal yollarla geçmiyorsa mutlaka doktora başvurun neden kaynaklandığını öğrenin ayrıca bildiğiniz gibi migrenin tedavisi yok ama baş ağrılarınızın neden migrende olabilir her ne olursa olsun neden kaynaklandığını bilmeniz rahatlamanıza yarayacaktır.

Yorumlar