1 AYDA 10 KİLO DİYET LİSTESİ

Kimine göre 1 ayda 10 kilo vermek sağlıksız kimine göre ise sağlıklı. Aslında kısa sürede 10 kilo vermek vücudun dengesini bozabilir. Fazla kilo sorunu olan kişiler genelde fazla kilolarından kurtulmak için çeşitli yöntemlere başvursada en doğru olanı işin uzmanına danışarak hareket etmektir.

1 ayda 10 kilo verilebilir mi?

Koşullar ve şartlar uygun olduğu sürece neden verilmesin. Sağlık durumu iyi olan kişiler rahatlıkla kilolarından kurtulabilir. Sadece diyet yapmakla kilo verilmez azim ve sabır da gereklidir. Şunu unutmamak gerek diyete başladığınızda her hangi bir sağlık sorununu hissettiğinizde yapmanız gereken öncelikle diyete son vermek ve uzmana görünmektir. Aslında en başta işin uzmanına başvurulması gerekir.
1 AYDA 10 KİLO DİYET LİSTESİ
1 ayda 10 kilo vermek belkide size hayal gibi gelebilir fakat şimdi paylaşacağım diyet programı kilo vermenize yardımcı olabilir. Sözü fazla uzatmadan ayda 10 kilo nasıl verilir? bakalım.

1 ayda 10 kilo verdiren diyet listesi

Kahvaltı, öğle ve akşam diyet programında 3 seçenek sunulmakta sadece hoşunuza giden seçeneklerden birini seçmelisiniz.

1- Kahvaltı: Haşlanmış 1 adet yumurta, fıstık ezmeli 1 dilim tam buğday ekmeği, çilekli yoğurt 1 kase.

2- Kahvaltı: Taze ve yarım portakal veya portakal suyu 1 su bardağı, bal 1 çay kaşığı, tam buğday ekmeği 1 dilim, beyaz peynir yağsız ve kibrit kutusu kadar olacak.

3- Kahvaltı: Tam buğday ekmeği 1 dilim, çilek reçeli ve tereyağ 1 çay kaşığı, şeftali suyu 1 bardak.

Evet kahvaltıda yanlızca bu 3 seçenekten birini seçeceksiniz.

1- Öğle: Tavuk suyu çorbası 1 kase, tam buğday ekmeği 1 dilim olacak ve üzerine ise fıstık ezmesi sürülecek, kavun yanlızca 1 dilim kadar.

2- Öğle: Haşlanmış yumurta 1 adet, salata bol yeşillikli olmalı, haşlanmış tavuk göğsü 100 gram olacak ve elma suyu 1 bardak.

3- Öğle: Limonu bol, bol yeşillikli salata ve ızgara köfte 4 adet kadar.

Öğle yemeğinde bu üç seçenekten birini seçeceksiniz.

1- Akşam: Sebze çorbası 1 kase, yaprak sarma 10 adet, muz 2 adet.

2- Akşam: Bol salata ve balık ızgara sınırsız.

3- Akşam: Yumurta salatası 2 adet haşlanmış yumurta ile yapılacak.

Akşam yemeğinde sadece bu 3 seçenekten birini seçeceksiniz.

Not: yumurtaları haşlarken kayısı kıvamında olmasına dikkat ediniz.

Evet 1 ayda 10 kilo verdiren diyet programını sizlere paylaşmış bulunmaktayım. Diyete başlamadan önce her hangi bir sağlık sorununuz olup olmadığından emin olmalısınız. Bu her diyet programı için geçerli bir durumdur.

Yorumlar