KOLUMDA BİR ŞEY ÇIKTI NE YAPMALIYIM?

Bu yazımda sizlere yine önemli bilgiler aktaracağım. Özellikle internet sitelerinde ve forum sitelerinde kolumda bir şey çıktı ne yapmalıyım ya da kolumda sivilce çıktı gibisinden bir çok sorular sorulmuş ve yanıtları ise saçma cevaplarla dolmuş taşmış. Eminim sizde aynı sorunun cevabını aramak için bu yazımı okuyorsunuzdur.
KOLUMDA BİR ŞEY ÇIKTI NE YAPMALIYIM?
Öncelikle kollarda sivilce neden çıkar? sorusuna kısaca cevap vermek istiyorum. Kolda sivilce çıkmasının başlıca sebepleri sigara kullanımı, alkol kullanımı, kola içmek, yağlı besinleri çok tüketmek ve fazla kilo bu nedenler arasında diyebiliriz. Ayrıca kolda sivilce çıkmasının en büyük nedeni ise kollardaki tüylerin alınmasıdır.

Bir çok bayan yaz aylarının gelmesiyle kısa kol giyisilerini giymeden önce kollarındaki tüyleri alarak pürüzsüz ve tüysüz kollarla kısa kollu giyisilerini rahat rahat giymeyi düşünmektedir. Fakat kollardaki alınan tüylerin yerini sivilceler almaktadır. Tüyler alındığında tüylerin yerinde siyah noktalar ve sivilceler çıkmaktadır. Böylece kolumda sivilce çıktı sorusunada kısaca cevap vermiş olduk.

Uzmanlar kişilerin geçerli bir nedeni olmadığı sürece kollardaki tüylerin alınmaması gerektiğini belirtmekte ayrıca tüyleri almak için kullandığınız ürünlerin cildiniz için her hangi bir alerjiye neden olup olmadığını bilmeniz gerektiğini unutmayınız.

İsterseniz birazda kolumda bir şey çıktı sorusuna cevap verelim. Evet değerli okurlarım öncelikle şunu belirtmek isterim sizinde kolunuzda nedenini anlamadığınız bir şekilde bir şeyler çıktıysa ya da çıkarsa ilk yapacağınız şey doktora gidip sorunun neden kaynaklandığını doktorunuzdan öğrenmenizdir.

Kolda kızarıklık gibi bilmediğiniz bir şey çıkmasının bir çok nedeni olabilir mesela kolunuzu örümcek ya da her hangi bir sürüngen böcek türlerinden biri ısırmış olabilir. Genelde bu tür olaylarda böceğin kol ya da vücudun her hangi bir bölgesinde gezmesi sonucu o bölgede kızarıklık ve kaşıntı olabilmektedir.

Bu sadece kolda değil vücudumda bir şey çıktı sorusunada yanıt olabilir. Kolda kaşıntı nedenleri ise alerji, egzama, brakiyoradyal pruritus, mantar enfeksiyonu ve kontakt dermatit olabilir. Biz doktor değiliz kesinlike sağlık önemlidir bu yüzden de böyle durumlarda teşhisi bırakın doktorunuz versin. Unutmamalıyızki kendi başımıza yapacağımız yanlış tedavi yöntemi kolunuzda ya da vücudunuzda çıkan her neyse dahada kötüleşmesine neden olabilir.

Yorumlar