CİLT YAŞLANMASINI ÖNLEYEN ÖNERİLER

Kim istemezki cildinin ışıl ışıl olmasını değil mi? evet bu sizin elinizde cilt yaşlanmasına karşı yapılacak bir çok öneri cilt sağlığı için uzmanlar tarafından önerilmektedir. Günümüzde erken yaşlanma yani cilt kırışıklıkları giderek artmakta nedeni ise yoğun iş temposu ve başta stres genç görünüm ve güzelliği etkilemektedir.

İşte sizlere cilt sağlığı için altın değerinde bir kaç öneri vereceğim. Öncelikle açıklık getireyim bu öneriler benim önerilerim değil uzmanların önerileridir. Cilt yaşlanamsının önüne geçmek için yapılacak doğal öneriler sizlerle.
CİLT YAŞLANMASINI ÖNLEYEN ÖNERİLER

Cilt yaşlanmasını önleyen öneriler

-Cilt nemsiz olduğunda aynı toprağın susuz kalması gibi kurur bu yüzden cildi nemli bırakmanın yolu bol bol su içmekten geçiyor. Uzmanlar su içmenin sadece sıcak havalarda sık tüketildiğini aslında her mevsimde bol bol su içilmesi gerektiği cilt sağlığı için önemli rol oynamaktadır.

-Cilt kırışıklıklarına neden olan yanlış alışkanlıktan biriside göz ovuşturmaktır. Toplumda bu gibi davranışlar sık yapılmakta değil mi eminim sizde çevrenizde bu davranışı yapan kişileri görmüşsünüzdürki hatta benim gibi sizde yapıyorsunuzdur. Eğer erken yaşlanmayı istemiyorsanız bir ömür boyu kırışıklıklarla yaşamak ta istemiyorsanız gözleri ovuşturmaktan vazgeçmelisiniz.

-Adaçayının faydalarından biriside cilt sağlığına olumlu etkileridir. Adaçayı cildi güzelleştirir ve ciltte oluşabilecek enfeksiyonlara karşı koruyucudur. Ayrıca kadınlar menopoz dönemlerinde cilt yaşlanmasıyla karşı karşıya kalmaktadır adaçayı bu dönemlerdeki yaşlanmayı azaltır yani yavaşlatır. Adaçayı tüketimini aşırıya kaçmadan ayrıca çokta kaynatmadan tüketilmesi gerektiğini bilmeliyiz.

-Cilt sağlığına faydalı bir diğer bitkisel çay ise kuşburnu çayıdır bu nedenle kuşburnu çayıda cilt güzelliği için içilebilir.

İsterseniz sizler cilt maskesi tarifi verelim bu maske cildi nemli tutar hemde besler ayrıca yumuşaklık verir.

Cilt nemlendirici ve yumuşatıcı maske tarifi

Muzu ezelim ezmiş olduğunuz muzu kramayla karıştırarak yüzünüze sürünüz. Yarım saat kadar bekleyip yıkayalım. Bu maske sayesinde cildiniz nemlenecek, yumaşayacak ve beslenecektir.

Yorumlar