ASPİRİNİN SAÇA FAYDASI VE ETKİSİ NELERDİR?

Aspirinin ağrı kesici özelliği olduğunu biliyoruz aspirin denildiğinde akla ilk gelende ağrı kesici özelliği değil mi?. Biliyormuydunuz aspirinin saça faydalarının oldukca etkili olduğunu? bilmiyorsanız öğrenmek için burdasınız. Aspirin kanı sulandırır, alzheimer önleyici ve ağrı kesici gibi özelliklerinden başka saçlara faydaları ise inanılmaz.
ASPİRİNİN SAÇA FAYDASI VE ETKİSİ NELERDİR?

Aspirinin saça faydaları nelerdir?

Saç dökülmelerini önler!
Kepeği azaltır!
Saç rengini korur!
Saçları parlaklaştırı!

Evet yanlış okumadınız aspirinin saça faydası gördüğünüz gibi oldukca etkili isterseniz yazımızı biraz detaylandıralım ve aspirin saça nasıl uygulanır anlatalım.

Saç rengi bildiğiniz gibi açık renk saçlara sahip olan kişilerin güneşe uzun süre maruz kalınca ya da klorlu su dan etkilenince saç rengi açılmakta bu durumda aspirinle saç renginizi koruyabilirsiniz. Bir kaç adet aspirini ılık suya koyarak bekleyiniz aspirinler çözüldükten sonra saçınızı yıkayınız 15 dakika kadar bekledikten sonra ılık suyla saçlarınızı durulayınız.

Böylece doğal yolla saç renginizi kurtarmış olacaksınız. Ayrıca bu yöntem saçlarınıza parlaklık verir ve saçlarınızdaki kırıklarıda azaltacaktır. Aspirin prostaglandin D2 engelleyici olduğu için saç dökülmelerini engeller.

Yapılan araştırmalarda prostaglandin D2 kelliğe neden olmakta nasılmı hayvanlarda yapılan bir araştırmada prostaglandin D2 bulunan hayvanların kel olduğu yönünde bilgiler ortaya çıkmıştır bu nedenle aspirin prostaglandin D2 üretimini engellediği için kelliğide engellemektedir.

Aspirinin içeriğinde salisilik asit bulunmaktadır salisilik asit kafa derisindeki ölü hücreleri çözer ve kepek oluşumu azalır. Saç derisine zarar vermeden aspirin nasıl kullanılır? haftada bir kaç aspirini ezin ve o günlük şampuanınıza katarak saçlarınızı yıkayın. Bu şekilde kullanırsanız saç derisinde bulunan doğal yağları kaybetmeden sağlıklı saçlara ve kepekten kurtulmuş olursunuz.

Yorumlar