ARI SOKMASINA NE İYİ GELİR?

Neredeyse herkezi yaşamı boyunca bir kezde olsa arı sokmuştur özelliklede çevresinde arıcılıkla uğraşan kişiler varsa kesin arı sokmasına maruz kalmıştır. Kimileri arı sokmasının vücuda faydalı olduğunu söyklesede arının soktuğu yer ağrır ve şişer değilmi can acıtıcı bir olaydır.

Bu yazımda arı sokmasına iyi gelen bir kaç yöntemi silere anlatacağım. Evet arı soktuğunda ne yapılır? şişlik ve ağrı giderici doğal yöntemler sizlerle.

Arı sokmalarına ne iyi gelir?

Arı soktuğunda ilk önce yapılması gereken sabunlu suyla arının soktuğu bölgeyi güzelce bol suyla yıkanması gerekir. Çünkü sokulan bölgenin bakterilerden uzak tutulması gerekir aksi halde enfeksiyon kapar.
ARI SOKMASINA NE İYİ GELİR?
Sarımsağın antibiyotik etkisinden yararlanarak ağrının geçmesini sağlayabilirsiniz. Peki sarımsak arı sokmasına karşı nasıl uygulanır? çok basit bir diş sarımsak ayırın ve iyice ezin ezdiğiniz bir diş sarımsağı arının sokmul olduğu bölgeye sürün ağrının giderilmesini sağlayacaktır.

Arının iğne batırdığı yerde kalan zehri yok etmenin yolu ise lavanta yağıdır. Lavanta yağını arının soktuğu yere sürmeniz yeterli olacaktır.

Bittimi bitmedi arı sokmasına karşı iyi gelen doğal yöntemleri anlatmaya devam ediyorum.

Karbonat ve suyun gücündende yararlanabilir bu iki gücü karıştırarak macun hale getiriniz sonrasında arı sokmasına maruz kalan yere sürünüz.

Sarımsak gibi soğanında antibiyotik etkisinden yararlanabiliriz nasıl mı? bir adet soğanı ikiye ayırarak iç kısmını ve sulu olan tarafını arının soktuğu yere sürünüz.

Arı soktuğunda evinizde maydanoz var ise bir miktar maydanoz dalını kıyalım. Bir kaç dal olsa yeterli ve kıymış olduğumuz sulu maydanoz dallarını arı sokulan bölgeye sürmemiz yeterlidir.

Evet son olarak arı sokmasına iyi gelen bir yöntemde bal uygulanmasıdır yanlış duymadınız arının yaptığı balı zehrine karşı panzehir gibi düşüne biliriz. Arının sokmuş olduğu bölgeye bal sürmeniz en etkili yöntemlerden olduğu için kısa sürede işe yaradığını görebilirsiniz.

Değerli okurlarım arı sokmasını iyileştirecek ve rahatlamayı sağlayacak en etkilindoğal yöntemleri sizler için yazmış bulunmaktayım umarım sizi bir daha arı sokmaz o acıyı yaşamak zorunda kalmazsınız.

Yorumlar