ALÜMİNYUM FOLYO SAĞLIĞA ZARARLI MI?

Mutfağınızda kullandığınız alüminyum folyoların sağlık açısından etkilerini biliyormusunuz? bilmiyorsanız bu yazımı okuyunca belkide evinize alüminyum folyo bir daha sokmayacaksınız.

Ev hanımları bir çok yemeği alüminyum folya içinde pişirmekte fakat ısıyla temas eden alüminyum folyo yiyeceğe yüksek miktarda alüminyum salar bu nedenle de pişirilen yemeklerde ağır metal zehirlenmeleri ortaya çıkar.
ALÜMİNYUM FOLYO SAĞLIĞA ZARARLI MI?

Alüminyum folyo sağlığa zararlı mı?

Bakalım ağır meral zehirlenmesinde sağlık açısından ortaya ne gibi etkiler çıkmaktadır.

Parkinos, alzheimer, depresyon, kas ve eklem ağrıarı, kemik erimsi, kısırlık, kansızlık, halsizlik ve böbrek yetmezliği ağır metal zehirlenmesinin ortaya çıkarmış olduğu başlıca rahatsızlıklardır.

Evet saymış olduğumuz bu hastalıkların başlıca nedeni alüminyum folyo kullanımıda diye biliriz. Şimdi size bir doktorun kendi sitesinde yazmış olduğu 12 yaşındaki küçük çocuğun başından geçen olayı kısaca özetleyeceğim.

Anlatacağım hikaye yaşanmış hikayedir; Çocukta aşırı halsizlik, yorgunluk belirtileri ve mide bulantısı nedeniyle tıp fakültesine ailesi tarafından götürülür. Çocuğa aplastik anemi teşhisi koyulur. Aplastik anemi nedir? Ciddi hastalıklar arasında yer alır kemik iliği baskılaması sonucu kan hücrelerininde sıfırlandığı ciddi ölümcül hastalıktır.

Doktorlar bu hastalığı tedavi etmek için kortizon ve kemoterapi ilaçları kullanmaya başlıyor sonrasında hasta giderek daha da kötüleşiyor adeta ölümün eşiğine geldiğini anlatıyor.

Sonrasında sitesinde bu hikayeyi paylaşan doktora başvurmuşlar doktor ağır metal zehirlenmesi teşhisi koymuş ve hastayı tedavi ederek ölümden kurtarmış.

Evet ağır metal zehirlenmesinin nedeni ise çocuğun annesş tost makinesinin yüzeyine alüminyum folya kaplamış yaptığı tost ekmeklerine alüminyum birikmiş sonrası malum çocuk ağır metal zehirlenmesi yaşamış üstüne bir de yanlış teşhis konunca neredeyse hayatından olacakmış.

Bu hikayeyi duyduktan sonra alüminyum folya kullanımının ne kadar zararlı olduğunu bir kez daha anlamış oldum eğer sizde alüminyum folya kullanıyorsanız kullanmadan bir kez daha düşünün derim.

Yorumlar