YAZIN CİLDİ TEMİZ TUTMANIN YOLLARI

Yaz gelince hayat daha bir başka keyif vermekte değil mi? tabiki evet diyeceksiniz yazı sevmeyen yok sayılacak kadar çok az insan olduğuna eminim. İnsanlar yazın boş zamanlarında daha çok dışarıda vakit geçirmektedir. Dışarıda vakit geçirmek güzel olsada cilt için zararlarıda var tabiki çünkü güneş ışınları ve özellikle şehir hayatında yaşayan kişiler hava kirliliğinden kaynaklanabilecek cilt sorunlarıyla karşılaşabilirler.
YAZIN CİLDİ TEMİZ TUTMANIN YOLLARI
Peki yazın cilt nasıl temiz tutulur? isterseniz hemen sizlere bir kaç önemli tüyolar verelim.

Evet ilk başta spor yaparak terlemelisiniz çünkü tıkalı gözenekleri terleme yoluyla çözebilirsiniz. Terledikten sonra yapmanız gereken duş almaktır. Eğer duş almazsanız teriniz kuruduktan sonra gözenekler tekrar tıkanacaktır. Duş almaya vaktim yok diyorsanız o zaman makyaj temizlemek için kullandığınız mendillerle terinizi silebilirsiniz.

Yapılanbir hatada cildi çok yıkamaktır çünkü fazla yıkanan cilt kurur ve yağ üretimide artar bu nedenle cildinizi günde 2 kere yıkamanız yeterlidir.

Cilt bakım ürünleri kullanırken mutlaka cildinize uygun ürünleri tercih etmelisiniz. Cildinize mevsime uygun bakım ürünleri kullanın çünkü yaz mevsiminde kalın yapılı kremler kullanmak cilde ağır gelir daha çok kışın kullanılır yazın ise güneş koruyucu kremler tercih edilmesi en sağlıklı olandır.

Eğer kabuklu deniz ürünleri çok tüketiyorsanız bu alışkanlıktan vazgeçin çünkü kabuklu deniz ürünleri iyot içermektedir. İyot ise cilt sorunlarına yol açabilir tabi özelliklede akne sorunu olan kişiler tüketmemelidir. Ben denz ürünlerinden vazgeçemiyorum diyorsanız o zaman kabuklu deniz ürünlerini haftada 1 kez tüketin yada somon balığı tüketin somon balığı cilde iyi gelmektedir.

Dışarıda 10 dakika vakit geçirseniz cildinizde hemen tere karışmış kir hissi hissedersiniz. Evet güneş koruyucu kullanmadan antioksidant serumunu güneş koruyucunun altına kullanarak cildinizin korunma süresini uzatabilir ayrıca cildiniz daha parlak görünecektir.

Yorumlar