TEKNOSA GARANTİ SÜRESİ UZATMA NEDİR?

Garanti süresi uzatmadan önce bu yazıyı okuyun derim aksi halde pişman olursunuz!.

Arkadaşlar teknosa gibi büyük mağazalardan alışveriş yaptığınızda kasadaki kişi ya da kişiler size aldığınız ürünün garanti süresini 1 yıl uzatmak istiyormusunuz diye çeşitli yalanlarla teklif ederler.

Kasadaki pazarlamacılar ürün başına para kazandığı için müşterinin aklını karıştırarak garanti süresini 1 yıl uzattırarak müşterinin cebindeki parayı almak için laf cambazlığı yaparak müşteriyi ikna etmekteler.

Arkadaşlar başıma gelen bir olayı sizlere paylaşacağım sizde teknosa gibi büyük alışveriş marketlerinden ürün aldığınızda doğal yollarla dolandırılmayın.

Teknosadan lg g2 telefon aldım cihazın 2 yıl normal garanti süresi vardı kasadaki pazarlamacı aklıma girdi 1 yılda garanti süresini uzattım. Garanti süresini uzatmam gereklimiydi bu soruya yazımın sonunda siz cevap vereceksiniz.

İlk 1 yıl içinde lg g2 de ekranda sararmalar çıktı normal garantide ücretsiz hemen yaptırdım her neyse telefonun normal garanti süresi bitti ekranda karıncalanmalar çıktı ekrana bastığımda düzeliyor sonra donuyor tekrar karıncalanıyordu.

Telefonu alırken garanti süresini 1 yıl uzattığım işe yaradı diyerek hemen teknosaya gittim ve telefonu servise yolladım ayrıca batarya hediyem vardı onuda takmalarını istedim herşey normal işliyordu bir hafta sonra telefonum geldi anakart arızası kullanıcı hatasıymış garantiden yapmadılar.

Tamam garantiye girmiyorsa ücretli yaptıralım düşüncesiyle tekrar teknosaya giderek telefonu servise yolladım doldurmuş olduğum formada not yazdırdım kullanıcı cihazın tamir ücreti hakkında bilgilendirilsin diye yazmaz olaydım.

1 ay oldu teknosayı arıyorum ulaşamıyorum servisi arıyorum kimseye ulaşamıyorum en son birine ulaştım cihazınız mağazaya yollanmıştır dedi bende tekrar teknosaya giderek cihazımı aldım cihaza hiç birşey yapmamışlar olduğu gibi yollamışlar.

Şimdi sizlere tavsiyem eğer teknosadan ürün alacaksanız garanti süresini sakın uzatmayın şu hediyesi var bu hediyesi var derlersede kanmayın. Şimdi garanti süresi uzatmanın ne anlama geldiğini kısaca açıklayacağım. Teknosa garanti müşterinin cebinden para almak için yasal yoldan dolandırma yöntemidir cihaz arıza yaptığında kullanıcı hatası oluyor.

Lg g2 anakart arızası garanti kapsamına girmiyor anakart telefonun içinde nasıl kullanıcı hatası oluyor anlamıyorum düşürmeden kaynaklı diyorlar ama telefonu kullanan benim daha hiç yere düşürmedim.

Her neyse sizinde g2 ekranda karıncalanma sorunu varsa anakart sorunu olduğunu bilin uzatmalı garanti kapsamına girmediğini bilin ayrıca teknosadan ürün alırken kesinlikle garanti süresini uzatmayın paranıza yazık sonradan pişman olursunuz.

Yorumlar