MİSEL SUYU NASIL YAPILIR?

Kadınlar cilt sağlığı ve güzelliği için kimyasal maddelerden üretilen makyaj malzemelerinden kaçınmalıdır çünkü ileride kullanılan bu makyaj malzemeleri cilde zarar vermektedir. Evet örnek olarak ünlü isimlerin makyajsız hallerine bakmak yeterli olacaktır değil mi. Bu yazımda misel suyu evde nasıl hazırlanır? sizlere anlatacağım.
MİSEL SUYU NASIL YAPILIR?
Öncelikle misel suyu nedir? kısaca cevaplamak istiyorum. Makyaj yapmadan önce tonik veya makyajı temizlemek için temizleyici olarak kullanılmaktadır. Lipolipik faz içeriği sayesinde yağı çeker cildi temizler. Sadece makyaj temizliği veya makyaj yapmadan nemlendirici uygulamadan önce kullanılan misel suyunu spor yaptıktan sonrada kullanabilir spor sonrası cildinizi terden arındırabilirsiniz.

Fazla uzatmadan misel suyu nasıl yapılır anlatalım çünkü siz misel suyu ne işe yarar biliyorsunuzdur.

Hazırlayacağınız malzemeler

Kuşburnu yağı 4 damla olacak
20 kapsül e vitamini (Eczanelerden temin edebilirsiniz)
Hint yağı 3 damla olacak
Gül suyu 100 ml olacak

Evet malzemelerimizi hazırladıktan sonra hazırlanışına geçelim. Misel suyunun yapılışı çok basit malzemelerimizin tamamını cam şişe icerisine koyup iyice karıştıracağız ve misel suyumuz hazır hale gelecektir. Kullanacağınız zaman her kullanım öncesi şişeyi çalkalayarak karıştırıp kullanacağız. İşte hiç bir kimyasal madde kullanmadan evde misel suyu yapımını anlattım ayrıca uyarıda bulunmak istiyorum makyaj yaparken aşırıya kaçmayınız çünkü aşırı makyaj cildinize zarar verir.

Yorumlar