KOLLARDA YANMA HİSSİ NEDEN OLUR?

Kollardaki yanma hissi bir çok farklı nedenden dolayı ortaya çıkabilir yanma hissi'ni tek nedene bağlamamak gerekir. Kollarda karıncalanma ve uyuşmalar yanma hissinin belirtisidir. Çeşitli sebeplerden kaynaklanması bu sorunla karşılaşan kişilerin öncelikle uzman bir hekime giderek derdini anlatması en doğru davranış olacaktır.
KOLLARDA YANMA HİSSİ NEDEN OLUR?
Ben bu yazımda sizlere kısaca kollarda yanma hissi nedenlerinden bahsedeceğim. Sinir zedelenmesi gibi durumlar yanma hissinin başlıca nedenlerindendir. Ayrıca sinirlerin zarar görmesi, sinir sıkışması gibi durumlarda sinirlerin hasar görmesi kollarda yanma hissine neden olacaktır.

Vücudun hareketsiz kalmasıda zamanla yanma hissini ortaya çıkarabilir bu daha çok ofis çalışanlarında görülebilir çünkü masa başında akşama kadar çalışmak vücudun hareketsiz kalmasına neden olmaktadır.

Kollarda yanma hissinin çeşitli nedenlerden kaynaklandığını söylemiştik en önemli sebeplerinden biriside şeker hastalığıdır. Şeker hastalarının kanındaki şeker oranının dengesi bozulunca ortaya yanma hissi çıkar.

Romatizmal hastalığı olan kişilerde de karıncalanma ve uyuşma görülebilir. Genelde karıncalanma hissinin ardından yanma hissi ortaya çıkmaktadır. Bu durumda kişi doktora başvurarak eklem ve romatizmal rahatsızlığı olup olmadığını öğrenmeli ve kollarda yanma hissi bu rahatsızlıktan kaynaklanıyorsa mutlaka doktor önerileriyle hareket etmelidir.

Vücudun ihtiyacı olan vitaminlerin eksikliğide kollarda yanma hissine neden olmaktadır. B12 vitamini eksikliği kollarda uyuşma, karıncalanma ve yanma hissine neden olabilir.

Bu saydıklarımız aslında kollarda yani deri altında yanma hissinin başlıca sebepleridir bir çok neden yanma hissine neden olmaktadır size tavsiyem eğer bahsetmiş olduğumuz bu sorunların bir yada bir kaçı sizde görülmekteyse mutlaka doktora gidiniz. Bizim burda yazdıklarımız sadece bilgi amaçlı olduğu için en doğru tedavi yöntemi doktor gözetimi altında yapılandır.

Yorumlar

Yorum Gönder