KIYAFETE BULAŞAN MAKYAJ LEKELERİ NASIL ÇIKAR?

Makyaj yapmak kadınlar için çok önemli çünkü doğru yapılan makyaj kadını daha alımlı, daha güzel ve daha çekici göstermektedir. Tabi her güzel işin birde zorluğu vardır değil mi? kıyafete bulaşan makyaj lekeleride bu sorunlardan birisi olduğunu biliyoruz. Evet kıyafetlere bulaşan makyaj lekelerini nasıl çıkaracağınızı detaylı şekilde anlatacağım bu sayede kıyafetlerinizi kuru temizlemeye göndermenize gerek duymayacaksınız.
KIYAFETE BULAŞAN MAKYAJ LEKELERİ NASIL ÇIKAR?

Makyaj lekeleri nasıl çıkar? evde

Başlangıç olarak en çok kullanılan makyaj malzemelerinden ruj lekesi nasıl çıkar? sorusunu cevaplayalım. Kıyafetinizde ruj bulaşan bölgeye saç spreyi sıkarak bir kaç dakika kadar bekleyeceğiz. Bekleme işlemi bittikten sonra kapıt havlunuz var ise üzerine soğuk su damlatarak lekeyi kurulayacağız bir kaç damla su yeterli olacaktır. Ruj lekesi çıkana kadar bu işleme devam edeceğiz.

Toz makyaj malzemelerinin lekesi nasıl çıkar?

Far ve allık gibi toz olan makyaj lekelerini çıkarması aslında çok basitken bilmeyen kişiler lekenin daha çok yayılmasına neden olmaktadır. Allık ve ya far lekesi nasıl çıkar? öncelikle lekeli bölgeye hiç bir işlem yapmadan fön makinenizi soğuk üflemesini ayarlayarak lekeye tutunuz ve temizleyiniz eğer leke kalıntıları kalmış ise kadın çorabını lekenin üstüne hafifce bastırın ve geçin.

Sıvı ve krem yapıdaki makyaj malzemesi lekeleri nasıl çıkar?

Evet krem allıklar ve fonodöten gibi makyaj malzemelerinin lekelerini nasıl çıkaracaksınız şimdi öğreneceğiz. Örnek olarak fonodöten lekesi nasıl çıkar? bıçak ya da kaşık alarak makyaj lekesini kazıyın sonrasında lekenin üzerine buz koyacağız küp halinde olursa iyi olur. Bu eriyene kadar bekleyin bu sayede leke yüzeye çıkacaktır. Böylelikle fonodöten gibi sıvı ya da krem yapıdaki makyaj lekelerini çıkarmış olacağız.

Eyeliner lekesi ya da maskara lekeleri nasıl çıkar?

Örnek olarak eyeliner lekesi nasıl çıkar? bir pamuğa makyaj temizleyici dökelim leke bulaşmış noktaya hafif hafif kompres uygulayın ve soğuk su yardımıyla durulayın kalanları ise bu şekilde arındırın.

Bronzlaştırıcı makyaj malzemesi lekeleri nasıl çıkar?

Lekeli bölgeyi soğuk suyla ıslatalım ve makyaj süngerine çok az bulaşık deterjanı dökelim, makyaj süngerinin temiz olması gerekir. Lekeli bölgeyi dışatan içe doğru ovalım. Yollda iseniz lavabo falan yoksa o zaman makyaj temizleme mendilini kullanacaksınız. Makyaj temizleme mendilini lekeli noktaya hafifçe uygulayın zaman kaybederseniz leke kıyafetinize yerleşir ve çıkmaz.

Yorumlar