KALÇADA AĞRI VE YANMA HİSSİ NEDEN OLUR?

Bu konumda toplumda giderek yaygınlaşmaya başlayan kalçada yanma ve ağrı hissi nedenleri hakkında bilgiler paylaşacağım.
KALÇADA AĞRI VE YANMA HİSSİ NEDEN OLUR?
Uzun süredir devam eden ciddi ağrılarınız varsa Fibromiyalji olabilirsiniz. Fibromiyalji hastalığı kalçanızda yanma hissine neden olabilir şöyle söylemek gerekirse kalçadaki ağrılar iç ve dış taraftanda hissedilebilen çeşitli hastalıklardır. Kalça ağrıları tek bir nedenden kaynaklanmayabilir çeşitli nedenler tetikleyebilmektedir.

Kalçada yanma hissi başlıca nedenleri karıncalanma, gerginlik ve şiddetli ağrılardır. Tedavisi ağrının neden ortaya çıktığını tespit edilerek yapılmaktadır tabi bu her hastalıkta aynıdır. Kalça ağrıları, ağır hareket ve yorgun olunduğu zamanlarda daha çok kendini belli eder. Karıncalanma uzun süre hareketsiz oturulduğu zaman ortaya çıkar güncel hayatta bunlara dikkat edilmesi gerektiğini bilmeliyiz.

Peki kalçada yanma nasıl oluşur kısaca açıklayalım;

Yavaş yavaş ortaya çıkan kalçada yanma hissinin yanı sıra hafif ağrılar başlayarak giderek ağırlaşır. Kalçada kasların gerilmesi kemik kırıklarına yol açabilir. Çeşitli hastalıkların belirtisi olduğu gibi kanser, osteoporoz, artrit ve bursit hastalıklarından da kaynaklanabilir. Tedavi için ilk önce kalçada yanma hissi neden kaynaklanıyor tespit edilerek çeşitli testler sonucu ortaya çıkarılmaktadır.

Kalçada yanma ve ağrı her zaman hastalıktan kaynaklanmaya bilir ağı kaldırma, çarpma, yaralanma gibi durumlardan da ortaya çıkabilir bu yüzden ilk yapılacak şey doktora gidilerek tedavi olmaktır. Bel ağrısıda kalçada ağrıya neden olabilir yani tek bir nedene bağlamak doğru olmaz kesinlikle doktora gidilmesi gereken bir durumdur.

Uzun süre sol kalça, sol üst kasık bölgesinde azalmayan ağrı, sızı, döküntü ve yanma hissi yaşıyorsanız ve bunun cereyan da kalma, üşütme gibi durumlardan kaynaklandığını düşünüyorsanız yanılıyor olabilirsiniz. Çünkü zona virüsü direnci düşük kişilerde sinir köklerini etkileyerek ortaya çıkmaktadır bu nedenle doktora başvurulması gereken bir durumdur hiç bir sorununuz yoksabile doktora muayene olarak içinizin rahatlamasını sağlamalısınız.

Yorumlar