YATAK ODASI DETOKSU NASIL YAPILIR?

Son yılların en çok konuşulan ve tam bir çaresi olmadığından dolayı amansız hastalık şeklinde kendisinden söz ettiren kanser hastalığı artık hayatımızın her alanında karşımıza çıkabiliyor. Çoğu kişi sadece yiyeceklerde olduğunu düşünse bile bu yanlıştır. Her gece uyuduğumuz, kıyafetlerimizi koyduğumuz yatak odamız bile kanser riski taşıyor olabilir. Yatak odanızdan kanseri kovmak için yatak odası detoksu yapmanız gerekiyor. Yatak odası detoksunun nasıl yapılacağını sizlere anlattık.
•    Yatak odası detoksunuz için yapmanız gereken ilk adım çarşaflarınız, yastık kılıflarınız ve yorganlarınız ile değişikliğe başlamaktır. Yatak odanızda bulunan bu ürünleri organik nevresim takımları ile değiştirmeniz gerekiyor. Birçok kişi pamuklu ürünlerin daha sağlıklı olduğunu dile getirse de ne yazık ki pamuk en çok tarım ilacı taşıyan bir bitkidir. Dolayısı ile de ekonomik imkanlar çerçevesinde organik nevresim takımları size daha uygun olacaktır.

•    Yatak odasının vazgeçilmez eşyalarından bir tanesi gardıroplar olmaktadır. Özellikle bayanlar günde en az 2 ya da 3 kez gardıroplarını karıştırır ve kıyafet bulurlar. Ancak unutulmaması gereken detay kıyafetlerinizin bile kanserojen madde içerme ihtimalidir. Başta sentetik kumaşlar olmak üzere birçok tekstil ürünün yapısında kırışmaması için teflon tencere ve tavalarda kullanılan Perfluorokimyasal maddesi bulunuyor. Bu madde insanlarda kansere neden oluyor. Kanseri gardırobunuzdan uzaklaştırmak için doğal ve organik kıyafetler satın alın. 

•    Yatak odasının dekorasyonunu tamamlamak ve daha hoş bir görüntü elde etmek için yatak odalarında mobilyalar kullanılmaktadır. Mobilyalar son derece önemli grubu oluştursa da kanser riski en fazla grup anlamını da taşımaktadır. Dolayısı ile de yapay yatak odası mobilyaları yatak odası detoksu yapılırken mutlaka kapı dışarı atılmalıdır. Aksi halde bu ürünlerde bulunan PVC adlı madde size kanser saçabilir. Özellikle deri koltuklarda ve sandalyelerde daha fazla gözlenmektedir.

•    Yatak odası mobilyaları arasında sıkıştırılmış ağaç ürünleri de bulunmaktadır. Sıkıştırılmış ağaç ürünlerinin içerisinde MDF adlı bir yapı bulunmakta ve bu ürünlerin sıkışması için bolca kimyasal yapıştırıcılar kullanılmaktadır. Bunlar da kanserojen madde anlamına geliyor. Doğal ve saf ahşap mobilyaları tercih etmek daha doğrudur.

Yorumlar

  1. yatak odası evlerimizde en önemli bölümlerden biridir. yatak odasının önemi kadar detoksuda çok önemlidir. bu konuda arkadaşımız bizleri aydınlatmış.

    YanıtlaSil

Yorum Gönder