Parmak Boyu ile Kişilik Analizi

Bilim ve teknoloji her geçen gün ilerleme kaydetmeye devam ederken bilim ile ilgilenmeyen kişilerin bile dikkatini çeken bazı açıklamaların yapıldığına şahit oluyoruz. Bu açıklamalardan bir tanesi de parmak boyu ile alakalı olmaktadır. İnsanların parmak boyları onların hangi meslekleri seçeceğini, nasıl bir ruh yapısına sahip olabileceklerini ve kişilik analizlerini ortaya koyuyor.
Parmak Boyu ile Kişilik Analizi
Yapılan bir araştırma sonucu yüzük parmağı ile işaret parmağını dikkate alarak bazı sonuçlar ortaya koymuş. Biz de bu sonuçları sizler ile paylaşıyoruz.

•    Yüzük Parmağı İşaret Parmağından Uzun Olanlar; Parmak uzunluklarına baktığımızda yüzük parmağı daha uzun olanlar çekici özelliklere sahip bir karaktere bürünmüş durumdalar. Bu çekiciliklerinden dolayı kolayca flört edebiliyorlar ve kendileri ile flört etmek isteyen, onlara aşık olan kişileri kolayca anlayabiliyorlar.

Bu gruptaki kişilerin en belirgin özellikleri arasında; özgüven sahibi olmaları yer alıyor. Özgüvenleri nedeni ile kolayca aşk ilişkisi yaşayabiliyorlar. Bir diğer özellikleri ise; risk almayı seviyor olmalarıdır. Hemen risk alıp kendilerini tehlikeye atabilirler. Çok sık olmasa da bazen agresif tutumlar sergileyebiliyorlar. Bu grupta bulunan kişiler için en uygun meslekler arasında; asker, satış müdürü ve CEO'luk yer alıyor. 

•    İşaret Parmağı Yüzük Parmağından Uzun Olanlar; Parmakları uzunlukları arasında karşılaştırma yapıldığında işaret parmağı daha uzun olan kişiler liderlik özelliği öne çıkan kişiler arasında yer alıyor. Doğuştan liderlik vasfı yüklenen bu kişiler girdikleri en küçük ortamdan tutun da en geniş kapsamlı bir ortama kadar bulundukları her yeri yönetmeye çalışırlar.

Hareketlerinde diğer kişilere nazaran daha hızlı olan ve bir yol gösterici özelliği bulunan bu kişiler problem çözmeyi severler. Tıkanılan bir sorun hakkında hemen çözüm üretebilirler, çözüme kolay ulaşamasalar bile uğraşmaktan büyük zevk alırlar. Bu grupta bulunan kişiler için en uygu meslekler arasında; siyasetçi, öğretmen ya da yazarlık bulunuyor.

•    Yüzük Parmağı ile İşaret Parmağı Eşit Olanlar; Bu grupta bulunan kişiler için iletişim adeta bir meslektir. Çok iyi iletişim becerilerine sahiptirler. Hem çok sır alır, hem de aldığınız sırları herkese anlatmazsınız. Dengeli bir yapıya sahip olmalarının yanı sıra ortamı yumuşatan özellikleri ile dikkat çekerler. Bu kişiler için en uygun meslekler; sosyal hizmetler, hemşire ve terapist bulunuyor.

Yorumlar