DİL ŞEKLİ VE RENGİ SAĞLIĞINIZI ANLATIYOR

Dilinizin rengi sizin sağlığınız hakkında bazı ipuçları vermekte, bu konu hakkında yapılmış bilimsel araştırmalar sonrası; farklı dil renklerinin belli hastalıkların habercisi olduğuna dair sonuçlar ortaya koyulmuş. Bildiğiniz üzere dünyada bulunan altı milyar insanın parmak uçlarında ki izler birbirinden farklı, yani toplamda 6 milyar farklı izi bulunmakta.
DİL ŞEKLİ VE RENGİ SAĞLIĞINIZI ANLATIYOR

Dilde aynı parmak izinde olduğu gibi herkes de farklı, yani kimsenin dili bir başkasına benzemiyor.

Kişiler hakkında bazı karakteristik özellikler yansıtıyor. Bu özelliklerden en önemlisi sağlımız hakkında bazı bilgiler veriyor. Herhangi bir hastalığınızın tedavisi için doktora başvurduğunuz zaman, sizlere dilinizi dışarı çıkarmanızı istiyor. İşte bu isteğin sebebi dilinizden hangi hastalığınız olduğunu tespiti içindir. Diliniz içeride meydana gelen hastalıkların aynası rolünü oynuyor.

İç hastalıklarıyla ilgili bir sorununuz olduğu zaman bu direkt olarak dilinize yansıyor, doktorlarda bu hastalığın neden kaynaklandığını öğrenmek için sizden dilinizi dışarı çıkarmanızı istiyor. İç organlarınızda veya vücudunuz da neler olup bittiğini gösteren diliniz, neredeyse bütün hastalıkların belirtisini yansıtabiliyor. 

Dil rengine ve üzerinde oluşan şekillere göre analiz yapan doktorlar, dil üzerinde oluşan renkle, hangi hastalığın habercisi olduğunu biliyorlar. Dilin dış yüzündeki kaplama kalınlığı fazlaysa, bu önemli bir hastalığın habercisi anlamına geliyor. Eğer ki diliniz dış yüzeyinde yer alan kaplama kalın değil, inceyse bu sağlıklı olduğunuzu işaret ediyor. Dış kaplamanın çok ince olması durumunda; vücudunuz aşırı derecede suya ihtiyaç duymakta.

Dil renginiz üst tarafı sarı renkteyse ateşli bir hastalığa yakalandığınız göstergesi. Dış yüzeyinde oluşan renk siyaha yakın bir renkse, sağlığınız tehlikede anlamı taşıyor. Dil üzerindeki tabaka beyaz renkte olursa, gribal enfeksiyonun habercisi anlamına geliyor.

Dilin şekilleri üzerinden analiz yapıldığı zaman; dil şiş ve aynı zamanda da içeriye doğru çökük küçük noktalar varsa, aldığınız besin değerlerinin düşük olduğu anlamına geliyor. Bu noktalar var olması zehirlenme belirtisi olarak kabul ediliyor.

Bu analizlerin sayıları arttırılabilir, biz en çok rastlanan dil şekillerinin analizlerini sunmaya çalıştık. Bu yazıda yer verilen belirtilen doktorlar tarafından kabul görmüş ve resmi olarak açıklanmış bilgilerdir.

Yorumlar