CİLT BAKIMI İÇİN ÖNEMLİ 4 ÖNERİ

Herkez harika bir cilde sahip olmak ister bu tamamen sizin elinizde nasıl mı? şimdi size cilt bakımı için 4 önemli öneriyi paylşacağım. Prüzsüz bir cilde sahip olmak için vücuda alınan vitaminler, yanlış davranışlardan kaçınmak, makyaj ve egzersiz yapmak gibi bir çok nedeni doğru yapmak gerekir.
CİLT BAKIMI İÇİN 4 ÖNERİ
Egzersiz bilindiği gibi sağlıklı bir cilt için olmazsa olmazlardan biridir. Her gün düzenli olarak koşun kendinize bir saat belirleyin ve o saatte koşu yapın. Koşu yapmak kanın oksijen almasını sağlar ve kan akışını hızlandırır, cilt parlaklığını korumasıda harika bir cilde sahip olmanın ilk adımı spor yapmaktır. Terlemek vücuttaki toksinleri dışarı atar. stresi azaltır.

Kandaki kortizol seviyesini yükseltir. Kırışıklık ve sarkma gibi sorunların giderilmesini sağlar. 

İkinci kural ise C vitamini alımıdır. C vitamini bilindiği gibi sadece soğuk algınlığına karşı alınan vitamin kaynağımız değildir sağlıklı bir cilt içinde C vitamini alımı önemlidir. C vitamini ciltteki serbest radikal hasarlarına karşı savaşır. Yaşlanma sürecini azaltır. Ciltteki leke oluşumunu engeller. C vitaminin daha bir çok faydası vardır bu yüzden C vitamini tüketimi cilt içinde önemlidir.

Üç'üncü kural ise makyajdır makyaj yaparken dikkat edilmesi gerekenler vardır birde püf noktoları vardır değilmi. Cildiniz matlaşmışsa o zaman cildinize kimyasal peeling yaparak siyah nokta, sivilce, soyulma ve kaşıntı gibi sorunları ortadan kaldırabilirsiniz. Kimyasal peeling uygulaması sayesinde cildiniz canlanacak, görünüşü iyileşecek ve canlanacaktır.

Dördüncü ve son kuralımız ise yapılan yanlış hareketlerdir. Göz ovuşturmanın zararlı olduğunu biliyorsunuzdur. Göz ovuşturmak gözlere olduğu gibi göz çevresindeki ince deri tabakasına zarar vererek yaşlanmayı hızlandırır ve göz cevresinde çizgiler oluşarak yaşlı görünmenizi sağlar. Genelde uykusu gelen veya yorgun kişiler bu alışkanlığı daha sık yaparlar pürüzsüz cilde sahip olmak istiyorum diyorsanız kesinlikle göz ovuşturma alışkanlığını terk edin.

Yorumlar