ARA KAZAN YARIŞMALARI GERÇEK Mİ?

Evet arkadaşlar geçen gün kanalları dolaşırken farklı tv denen ve bu kanala benze daha bir çok kanalın ara 10.000 TL kazan gibi değişik para ödülü ve hediye kazanma vaatleri vererek yarışma yaptıklarını gördüm. Televizyon kanallarındaki ara kazan yarışmasını izlerken bir şey dikkatimi çekti sordukları soruların cevabını 4 yaşındaki oğlum bile kolayca cevaplarken arayan kişilerin yanlış cevap vermeleri beni bir kez daha düşündürdü.
ARA KAZAN YARIŞMALARI GERÇEK Mİ?
Güzel ülkemizde herkezin önünde insanları enayi yerine koyan bu kişiler ve bunlar gibi kuruluşlara neden müdahale edilmiyor.

Kolay para kazanmak isteyen bir çok kişi bu tuzaklara düşerken bu yazımı hazırladım neden mi? tabiki televizyon ekranlarındaki ara kazan dolandırıcılığına düşmeyin diye. Resimdeki farkı bul parayı kazan yalanını gerçek sanıp arayan masum insanların bir hayli çok olması bu gibi kuruluşların yasal yollarla dolandırıcılık yapmaları benim zoruma gittiği için 444 1 178 Alo RTÜK şikayet hattını arayarak bu kanalları şikayet ettim. 

Ben bu kurumların tuzağına düşmedim fakat ara kazan yarışmasında sorulan soruların cevapları o kadar basitki arayanların salakca cevaplar vermesi tuzak olduğunu göstermektedir. Ben bu yarışmayı izlerken dahi kendimi salak yerine koydum arayanlar ne yapsın değil mi?. Sizlere ricam kesinlikle duyarsız kalmayın bu kanalları arayın ve şikayet edin ne kadar şikayet olursa o kadar faydalı olur televizyon çöplüğünden kurtulmuş oluruz.

Devlet her yere yetişemez devletin yetişmediği yerde bizler devlete yardımcı olacağız. İnsanları enayi yerine koyan medya kuruluşlarını RTÜK'e şikayet ederek bu dolandırıcılığın önüne geçebiliriz. Burdan da tüm yetkililere rica ediyorum tv ekranlarında ara kazan dolandırıcılığına lütfen müdahele ediniz.

İnsanlık namına ben bu yazımı hazırladım eğer bu yarışmalar gerçek mi diye telefondan aramadan önce internette araştırma yapıyorsanız kesinlikle bu tuzaklara düşmeyin sakın aramayın aksi halde telefon faturanız veya başınıza birşey geldiğinde ben ne yaptım demeyiniz.

Yorumlar