ÜZÜLÜNCE ORTAYA ÇIKAN AĞRILAR

Hayatı olumsuz etkileyen ayrıca yaşam kalitesini oldukca fazla düşüren baş ağrısı, sırt ağrısı, bel ve boyun ağrıları gibi nedenler bir çok kişiyi olumsuz etkilemktedir. Ağrıların başlıca nedenlerinden biride üzülmek olduğunu biliyormuydunuz. Moral bozukluğu gibi sıkıntılı anlarda üzülmek herkezi olumsuz etkilemiştir ayrıca kişide var olan hastalıklarıda artırmaktadır. Şimdi sizlere çok üzülmenin neden olduğu hastalıklar ve var olan hastalıkları da artırdığı 7 hastalık hakkında bilgiler vereceğim.
ÜZÜLÜNCE ORTAYA ÇIKAN AĞRILAR

Üzülünce başlayan ağrıların nedenleri?

   Üzülünce başım ağrıyor diyorsanız nedeni stresten kaynaklanan gerilim tipi baş ağrısı olabilir. Çünkü üzüntü ve stres migren ataklarını tetikleyerek ortaya baş ağrıları çıkarmaktadır. Eğer normalde baş ağrısı çok fazla yaşıyorsanız üzülmek size iyi gelmeyecektir mutlaka moralinizi yüksek tutmalı aksi halde gerilim tipi baş ağrısı başlar yada artar kendinize dikkat etmeklisiniz.

   Bel ve boyun ağrıları toplumda oldukca fazla görülen ağrı tipleridir. Çok üzülünce vücutta kas spazmı artarak bel ve boyun ağrıları ortaya çıkar. Eğer sizde de bel ve boyun ağrıları üzülme durumlarında çıkıyor veya artıyor ise mutlaka moralinizi yüksek tutmaya çalışmalısınız.

   Sırt ağrıları özellikle uzun süreli moral bozukluğu üzülme gibi durumlarda artar. Bu nedenle hayatın bütün yükünü sırtınıza yüklemekten kaçının mutlaka moralinizi yüksek tutmalısınız.
   Bir diğer neden ise Fibromiyalji olabilir son zamanlarda artmakta olan vücut ağrıları ve sürekli yorgunluk hissi çok üzülme durumlarında fibromiyalji sendromunu tetiklemektedir.

   Üzüntülü durumlarda diş sıkma artar bu nedenle de dişlere yapılan baskı Trigeminal nevralji sinir ağrısını tetikler. Eğer nevralji artmasını istemiyorsanız mutlaka moralinizi yükek tutmaya çalışmalısınız.

   Romatizmal ağrılar ise kronik ağrılara neden olarak üzüntülü zamanlarda ağrılar dahada artar. Herne kadar üzüntüyle alakası olmadığı düşünülsede üzüntülü durumlarda kronik ağrrıların artığını göreceksiniz.

   Stresli ve üzüntülü durumlarda dış sıkması sonucu baskı çene ve dişlerde ağrıları ortaya çıkarır. Bir çok kişi üzüntülü durumlarda dişlerini sıkar toplumda yaygın olduğunu biliyoruz. Diş ağrılarının bir nedeni de üzüntüdür. Kesinlikle diş sıkma alışkanlığından vazgeçmeliyiz yoksa diş ağrıları görüldüğü gibi çene ağrılarıda ortaya çıkar.

   Evet sizlere üzüntülü durumlarda ortaya çıkan 7 hastalığı anlatmaya çalıştık. Stres ve çok üzülmek bir çok hastalığa neden olduğu gibi var olan hastalığıda tetiklemektedir. Şimdi diyeceksinizki strese girmemek ve üzülmemek eldemi tabikide hepimiz insanız mutlaka stres ve üzüntülü durumlarla karşılaşıyor fakat böyle durumlarda kendi kendimizin doktoru olmayı bileceğiz.

Yorumlar

Yorum Gönder