Papatya suyu ile saç rengi açma

Doğal saç rengi açma yöntemlerinden biriside papatya suyudur. Bir çok kişi bu yöntemi denemektedir. Ancak saç boyası olmadığı için çeşitli renkler elde edemezsiniz. Papatya suyu ile saç renginizi sadece 2-3 ton kadar açabilir, balyaj ve ombre yapabilirsiniz. Doğal bir yöntem olduğu için saçlara hareket katmış olacakasınız.
Papatya suyu ile saç rengi nasl açılır?
Bildiğiniz gibi satılan boyalar kimyasal madde içerdiği için saçlara faydası olmamakla yıpratarak saç sağlığınıda bozmaktadır size tavsiyem doğal yöntemleri tercih etmenizden yanadır. Peki papatya suyu ile saç rengi açma'yı anlatalım. İlk önce dikkat etmeniz gereken saçınızın üzerinde herhangi bir boya olmaması gerekir saçınız boyasız ve doğal halinde olmalıdır.

Kurutulmuş papatyamız var ise anlatmaya hemen başlayalım eğer yok diyorsanız en yakın aktardan temin edebilir ayrıcı doğadan toplayarak güneşte kurutup elde edebilirsiniz. Ben elinizde kurutulmuş papatya var sayarak anlatmaya başlıyorum.

1 litre su ve bir avuç papatya 10 dakika kadar suda kaynatalım. Kaynatmış olduğumuz papatya kurusunu süzerek suyunu elde edelim ve ılımaya bekletelim. Ilımış olan papatya suyunu saçlara uygulamadan önce saçların kuru olmasına dikkat edelim. 

Papatya suyu ile saç rengi nasıl açılır?

Evet papatya suyunu hazırladık şimdi ugulamasına geçelim sprey kutusuna hazırlamış olduğumuz papatya suyunu dolduralım sprey kutusu olamayanlar direk saça dökebilir. İsterseniz sizlere trend olan ombre saç modelini papatya suyuyla nasıl yapacağınızı anlatalım.

Saçınızı at kuyruğu yapın sonra uçlarına papatya suyunu uygulayın ve güneş gören bir yere çıkarak saçlarınız 30 daki veya 1 saat kadar güneş görsün. İlk denemede etksiz olabilir fakat bir kaç deneme sonrası etkisini göreceksiniz. Bir kaç hafta sonra saçlarınızın 3 ton kadar açıldığını fark edeceksiniz.

Öneriler
Saçlarınızı her uygulamadan sonra yıkayınız. İki gün arayla yapmanız önerilir. Bu uygulama yaz aylarında yapılırsa daha etkili olur. Alerjik durumlar söz konusu olursa uygulamayı kesiniz.

Yorumlar