KİLO VERMEYE YARDIMCI DÜŞÜK KALORİLİ YİYECEKLER

Kilolu bireylerin metabolizmaları fazla gıda tüketimine alışkındır. Durum bu olunca, diyet sürecinde hissettikleri açlık oranları da bir o kadar fazla olur. Bu süreçte, açlık durumu kontrol altına alınmassa, kişi diyeti yarıda kesebilir. Bu sebeple kilo vermeye çalışırken, daha da fazla kilo alabilirler. Ancak bu durumun önüne geçmek mümkündür.
KİLO VERMEYE YARDIMCI DÜŞÜK KALORİLİ YİYECEKLER
Açlık krizlerinin oluştuğu süreçte, doğru ara öğün tüketimleriyle, diyetin bozulması engellenebilir. Bu ara öğünlerde düşük kalorili yiyecekler tüketilerek, oldukça rahat bir şekilde kilo vermeye devam edilebilinir. Ancak doğru miktarlarda tüketilmelerine özen gösterilmelidir. Kalorisi düşük diye, tek tarz gıda ile beslenilmesi, vitamin ve mineral yetersizliğine neden olur. Bu durum da çeşitli hastalıklara sebep olmaktadır. Diyet programlarında yeterli miktarlarda ve dengeli olarak bulunmalıdırlar. Başlıca düşük kalorili yiyecekler;,

-Salatalık:Kalori oranı oldukça düşüktür. Ara öğünlerde rahatlıkla tüketilebilir. Çoğunluğunun sudan oluşması, bir çok sebze ve meyveye göre daha sağlıklı olmasını sağlar.

-Domates:Düşük kalorisi sayesinde, özellikle salataların olmassa olmazı halindedir.

-Brokoli:Bir çok sebzeye göre oldukça düşük bir kalori miktarına sahiptir. Çok iyi bir vitamin kaynağıdır. Günlük hayatta bolca tüketilmelidir.

-Marul:Başlıca salata malzemeleri arasında gelen marul aynı zaman da düşük kalorili yiyecekler arasında ön sıralarda gelmektedir. Vitamin ve mineral açısından da oldukça zengindirler. 

-Ispanak:Vitamin açısından oldukça zengindir. Kaloriside diğer besin çeşitlerine göre, ciddi derece de düşüktür.

-Kabak:Özellikle haşlanarak tüketildiğinde, kilo vermeye oldukça yardımcı olucaktır.

-Lahana:Çeşitli türlerde pişirilebilinir. Her halukarda, düşük kalorili yapısıyla oldukça fazla tercih edilmektedir.

-Mantar:Kilo vermeye yardımcı olmasının yanı sıra, oldukça iyi bir sağlık kaynağıdır. Gündeliik hayatta bolca ve düzenli tüketimi şarttır.

-Izgara somon:Düşük kalori içeriğinin yanı sıra, uzun süre açlık dönemlerinin oluşumunu engellediği için, oldukça fazla tercih edilmektedir. Neredeyse diyet programlarının bir çoğunda düzenli olarak yer almaktadır.

-Ahududu:Bir çok meyveye alternatif olarak tüketilebilinmekedir. Oldukça sağlıklı bir kırmızı orman meyvesi olan ahududu, tatlı krizlerini bastırmak içinde kullanılabilinicek oldukça doğru bir tercih olucaktır.

-Çorbalar:Sıvı içeriğe sahip çorbalar da, düşük kalorili yiyecekler arasında en ön sıralarda gelmektedirler. Düşük kalorili içeriklerinin yanı sıra, günlük sıvı alımının dengelenmesinede yardımcı olurlar.

Yorumlar