BARDAK ÇEKMEK ZARARLI MI?

Toplumda yaygın olan bardak çekme alışkanlığı yanlış yapıldığında önemli sağlık sorunlarına neden olmaktadır. Çıkan son haberlere göre Çinli bir kişi devamlı bardak çektirdikten sonra zamanla sırtında delikler oluştuğu ve cildinde ciddi yanıklar ve enfeksiyon oluştuğunu sonrasında doktora zor yetiştiği haberi medyaya yansımıştır.

BARDAK ÇEKMEK ZARARLI MI?

Eğer bardak çektirecekseniz mutlaka doğru uygulama yapmalısınız. Aksi halde sırtınızda Çinli kişinin yaşamış olduğu gibi cilt sorunlarıyla karşılaşabilirsiniz.

Peki bardak çektirirken nelere dikkat edilmesi gerekir uzmanların önerilerini sizlere paylaşacağım. Bardak çektirirken devamlı aynı bölgeye bardak çektirmemeye dikkat edilmelidir.

Aynı bölgeye uygulama yapılırsa sırtta yanıklar ve delikler oluşma ihtimali yüksek olduğu için her bardak çekilme işleminde farklı bölgelere yapılması gerekir.

Bardak çekmek zaralı mı?

Eğer doğru yapılırsa zararı olmaz bardak çekme uygulamasını işi bilen ve doğru yapacak kişilere yaptırılması zararından çok faydası olacaktır.

Yanlış yapılması sonucu Çinli adamın düşmüş olduğu duruma düşmenize neden olabilir. Tekrar tekrar anlatmamın nedeni ise sağlık konusu olmasıdır.

Çünkü yanlış yapılan işlem sonucu ciltte yanıklara hatta deliklere ve sonrasında kan zehirlenmesine kadar olumsuzluklara yol açabilir. Bardak çekme uygulamasını uzman kişiler tarafından yapılması gerektiğini unutmayın.

Yorumlar