En Çok Yapılan Makyaj Hataları!

Günümüzde bayanların %80 i makyajı ve makyaj yapmayı seviyor. Bu yüzden de kozmetik alanında her yıl yeni sitiller ve yeni trendler yer alıyor. Genel olarak, kadınların en büyük tutkularından biri olan makyaj, bazen beraberinde güzel bir görünüm getirmeye biliyor.
Yapılan Makyaj Hataları
Yanlış yapılan makyajlar ve makyaj malzemesi seçimleri, sizi genelde kusursuz güzelliğe ulaştırıyor. Fakat makyaj yapmayı tam bilmeyen bayanlar, olduklarından daha hoş olmayan görünüme sebep olabiliyor.

•    Dudak makyajından başlayacak olursak; Dudak makyajında iki önemli iki nokta vardır. İlk olanı dudak çevresine uygulayacağınız renge uygun bir dudak kalemiyle başlamak ve daha sonrasında da uygun rujla devam ettirebilesiniz.

•    Ten makyajınızda ise önemli olan nokta, kullandığınız kapatıcı ve fondöten gibi ten ürünlerini teninize uygun yönde seçmeniz gerekiyor. Aksi taktirde teniniz makyajınızı kusar.
•    Gözünüz için seçeceğiniz göz kalemi ve eyeliner çok fazla kimyasal içermeyen, koyu siyah tonunda ve yumuşak olmalıdır.

•    Pudra ve allık seçiminde en önemli nokta kullanıcının ne sıklıkla kullandığıdır. Eğer mümkünse transparan pudra alarak, hem ten makyajınızı örmemiş olursunuz hem de fondöteninizin rengini daha güzel göstermiş olursunuz. 

•    Siz de makyaj yaparken bu hususlara dikkat ederek, yanlış makyajdan kaçınmış olursunuz.

Diğer bir husus ise makyaj yapma yaşınızdır. Eğer yaşınız 20 den küçükse, çok fazla ten ve koyu dudak makyajından kaçınmanız en doğrusudur.

Çünkü 20 yaş öncesinde bayanların, gözenekleri temiz ve makyaja ihtiyaç duymayan yapıdadır. Eğer yüzünüzü renklendirmek istiyorsanız da rimel, allık ve parlatıcı içeren, dudak renginize yakın ruj ile yapılabilir.

Ayrıca, makyaj meraklıları tarafından, çok merak edilen bu senenin makyaj trendleri mat ve soluk renkler. Bu seçimler sizi daha doğal ve daha hoş gösteriyor.

Yorumlar