Anket doldurdunuz çekilişle bedava tatil kazandınız?

Ülkemizde bazı kişiler oturup ne yapsakta bu milleti dolandırabiliriz diye düşünmekteler. Masum insanların zar zor kazandığı elinde avucunda ne varsa kandırarak almaları benim zoruma gidiyor soruyorum kendime bu devletin güvenlik güçleri ne yapıyor hadi güvenlik güçleri birşey yapamıyor diyelim peki yasları çıkaran Bakanlar neden bu duruma el atıp dolandırıcılar hakkında caydırıcı ve ağır cezalar çıkarmıyorlar.
Çekilişle bedava tatil kazandınız?

Bedava tatil kazandınız dolandırıcılığı  nasıl işliyor

Neyse gelelim asıl konumuza benzinlikte veya bir marken önünde tabi bu değişik yerlerde olabilir sadece örnek veriyorum yanınıza bir genç geldi bayan yada erkek elinde anket kağıdı size bizim şu şirketimiz anket düzenliyor katılmak istermisiniz ankete katılanlar çekilişle bedava tatil yapma hakkı kazanıyor diye sizden bazı bilgiler istiyor; evlimisiniz, ne iş yapıyorsunuz, kaç yaşındasınız gibi sorular sorarak sizden telefon numaranızıda öğrendikten sonra başka av peşine düşüyorlar bu gençler sadece anket başına para alan kişilerdir. 

Evet sonra aradan bir hafta geçer ve size bir telefon gelir anketimize katıldığınız için bedava tatil çekilişi size çıktı sizden hiç bir ücret almadan bodrum, antalya gibi bir çok farklı yerlerde tatil seçeneği sunarak sizi heyecanlandırmaktalar.

Sonra size bedava tatil kazandığınız için form doldurmanız gerektiğini ve size şu gün size bulunduğunuz ildeki servislerinin kalktığı bölgeleri sayarak hangisine yakın olduğunuzu ve şu satte dedikleri yerde olmanızı istemektedirler.

Siz tabi bedava tatil kazandığınız için heyecandan havalara uçuyorsunuz sloganlarıda şu en iyi reklam canlı olandır sizi tatile göndererek çevrenizdeki kişilere tatile gönderen firmayı tavsiye etmeniz gibisinden kandırıcı kelimelerdir.

Evet bu duruma düşmemeniz için bu yazıyı hazırladım bu şekilde çok kişiyi kandırarak tatil yerine devre mülk satmaktadırlar pazarlamacı laf cambazları sayesinde size ne olduğunu anlamadan imzayı attırırlar durduk yere başınız ağrır.

Benden size tavsiye içeriğinde bedava tatil, hediye kazandınız gibi mesaj veya bu şekilde anket gibi benzer şeylerle karşılaşırsanız sakın olaki inanmayın.

Bu yazıyı başka yerden almadım birgün benzinlikte aracıma mazot alıyordum bu şekilde bir genç hanfendi anketimize katılırmısınız diyerek birazda dalgındım bir kaç soru cevapladım ve bir hafta sonra aradılar tatil kazandınız diye tabi ben ne yaptım sonra ben sizi ararım dedim ve araştırdımki çaktırmadan insanları dolandırma yöntemi olduğunu gördüm ve ikinci aramalarında fırçayı bastım ve telefonu yüzlerine kapattım evet umarım bir kişiyede olsa bu yazım faydalı olur.

Yorumlar