Detoks Nedir? Ne İşe Yarar? Faydaları Nelerdir

Son zamanlarda baya bi meşhur olan detoks yöntemi nedir, ne işe yarar ve detoks nasıl yapılır kısaca anlatmaya çalışacağım. Ünlülerinde uyguladığı detoks bir çok kişi tarafından kullanılmaktadır.
Detoks nedir, ne işe yarar ve faydaları
Meyve ve sebzelerden yapılarak detoks diyeti ile zayıflamak mümkün sebze ve meyvelerin suyu çıkarılarak yaplan karışımlar sayesinde fazla kilolara veda eden bir çok ünlü isim duymuşsunuzdur.

Detoks nedir

Vücutta barınan zararlı toksinlerin ve yabancı maddelerin vücuttan dışarı atılmasını hızlandıran yardımcı besinlerin tüketilmesine detoks denmektedir. Vücutta bulunan zararlı toksinler vücutta deformasyona neden olmaktadır belirli gıdaları tüketerek zararlı toksinlerin dışarı atılması hızlandırılır.

Ne işe yarar

Yukarıda belirttiğim gibi zararlı toksinlerin dışarı atılmasına yaramaktadır. Taze meyve ve sebzelerin yanı sıra salatalık, havuç, kereviz, zencefil ve turp gibi sebzelerin sıvılarını tüketerek yapılan bir çeşit içecektir.

Başlıca faydaları nelerdir

Asıl hedefi vücuttaki sıvıların asitleşmesini önleyerek asit-baz dengesini korumasıdır. Asitleşen kan organlara zarar verebilmekte bu yüzden detoksun asıl amacı vücuttaki asit-baz dengesini korumasıdır.
Metabolizmayı hızlandırarak zayıflatma etkisi vardır.

Cilt için oldukca yararlıdır cildin kolay nefes almasına yardımcı olur.

Yaşlanmayı yavaşlatma etkisi sayesinde erken yaşlanmayı geçiktirir.

Kişide ruhsal rahatlama, stresi azaltma, gerginliği azaltma, bedensel rahatlama ve zinde hissetmesini sağlar.

Ağrılı ve sancılı adet dönemini ağrısız ve sancısız geçmesine yardımcı olmaktadır.

Vücudu dengeler kan dolaşımı, şeker ve tuz oranını dengeler.

Evet sizlere detoksun başlıca faydalarını anlatmış olduk peki herkez detoks uygulaya bilirmi? hayır herkez uygulayamaz.

Detoks uygulaması tavsiye edilmeyen kişiler

Hamile ve emziren kadınlar, yüksek tansiyon hastaları, şeker hastaları, gut hastaları, kalp damar hastaları, kanserli hastalar ayrıca çocukların detoks uygulaması zararlıdır kesinlikle tavsiye edilmez.

Yorumlar