Boğaz ağrısından kurtulmanın en etkili doğal yolları

Geçmeyen boğaz ağrıları için evinizde yapacağınız bir kaç uygulama ile boğaz ağrılarını azalta bilirsiniz ve zamanla geçmesini sağlaya bilirsiniz.
Boğaz ağrısından kurtulmanın doğal yolu
Evet bu yazımı uzmanların önermiş olduğu en etkili yöntemleri araştırarak sizlerin faydalanması için hazırlamış bulunmaktayım. Bildiğiniz gibi antipiyodiklerin zararlı olduğu uzmanlar tarafından söylenmekte ve neredeyse her gün haberlerde duymaktayız.

Evinizde doğal yöntemlere başvurmak istiyorsanız bu öneriler tam size göre. Boğaz ağrısına ne iyi gelir evde buyrun okuyalım.

Boğaz ağrısı nasıl geçer ve boğaz ağrısından kurtulmanın doğal yolları

Enfeksiyon kapmış boğaz iltihaplanmasına etkili olacak birinci çözüm kabonat ve tuz ile yapılacak karışımla gargara yapılmasıdır. Tuzlu ve karbonatla yapacağınız karışım ağzı içindeki mikropları öldürür ve boğazınız yumşar

Peki doğal garagara nasıl yapılır

Bir bardak ılık hazırlayalım sonra ılık suyumuzun içerisine bir çay kaşığı tuz ve bir çay kaşığı karbonat ekleyip iyice karıştıralım doğal gargaramız hazır hale gelecektir.

Hazırlamış olduğumuz gargarayı nasıl kullanacağız?

İlk önce dişleri güzelce fırçalayacağız sonra hazırlamış olduğumuz tuzlu su ve karbonat karışımını yutmadan gargara yapalım ve tükürelim kesinlikle yutmamaya dikkat edelim. Bu karışım sayesinde ağız içinde barınan bakteriler ölecektir ve zamanla boğaz ağrıları azalacaktır.

Boğaz ağrısı için bir diğer yöntem ise bal, limon suyu ve zencefil karışımı

İlk önce mlzemelerimiz nelermiş bakalım; 2 kaşık bal, yarım limon suyu ve 1 çay kaşığı toz zencefil işte malzemeler bu kadar şimdi geçelim malzemeleri bir su bardağına ekleyerek içine az miktarda ılık su ekleyerek hepsini karıştıralım ve içelim.

Bu karışım sayesinde boğaz ağrısından kurtulabilirsiniz uzmanların önermiş olduğu en etkili yöntemlerden biriside bal, limon suyu ve zencefil karışımıdır.

Peki başka evde neler yapılabilir

Ihlamur ve adaçayı içebilirsiniz aşırıya kaçmadan tabi. Bol bol ılık su içe bilirsiniz. Boğaz ağrısına iyi gelen yöntemleri sizlerle paylaştık ancak unutmayalımki geçmeyen uzun süreli ağrılarınızda mutlaka doktora gidilmesi gerektiğini unutmamalıyız.

Yorumlar