Arı sütü nedir, başlıca faydaları nelerdir

Son yıllarda adını sık sık duymaktayız arı sütü hakkında bir çok söylentiler mevcut fakat pek çok kiş arı sütü'nün ne olduğunu bilmemektedir.
Arı sütü nedir

Bu yazımdaarı sütü nedir ve başlıca faydalarını sizlere açıklayacağım. İçeriğinde  B1 , B2 , B5 ve B6 vitaminleri, bilumum şeker ve protein içermektedir.

Vitamin açısından oldukca yeterli olduğu için bağışıklık sistemini ve bedeni güçlendirme etkisi vardır.

Arı sütü nedir

İşci arıların salgıladıkları maddeye denmekte 5-15 günlük işci arıların kraliçe arıyı ve larvalarını beslemek için salgıladıkları bir maddedir. Kremsi-beyaz renkte, jel halinde akıcı kıvamda, Tadı ekşi ve kokusu keskin fenolik yapıda bir maddedir.

Arı sütü'nün başlıca faydaları

Özellikle bağışıklık sistemine olduca yararlı bir maddedir. Neredeyse vücudun her yerine faydalı olduğu söylenmekte gelişme çağındaki çocuklar için zihinsel gelişim ve büyümede oldukca etkilidir.

Kanser hastaları için destek amaçlı kullanılmaktadır. (bütün kanser hastalaarına Allah acil şifa versin).

Sporcular için doğal doping kaynağıdır.

Saç dökülmesine iyi gelmekte.

sivilce sorunlarına da iyi geldiği söylenmektedir.

Sırt ağrılarına iyi gelir.

Zindelik verir.

Çocuk sahibi olmak isteyenler arı sütü kullanmaktalar.

Büyük küçük herkezin kullandığı maddedir kısırlıktan antioksidan etkiye, bağışıklıktan gelişime,   şekerden unutkanlığa kadar bir çok soruna destek olarak kullanılan arı sütü yanlış kullanıldığında yani aşırı doz alındığında tehlikeli olabiliyor.

Herhangi bir hastalığı olan mutlaka doktora danışarak kullanmalıdır 1 yaş altı çocukların kullanması tehlikeli kesinlikle 1 yaş altı çocuklardan uzak tutulmalıdır.

Yanlış kullanıldığında zehirlenme ve alerji ye neden olmaktadır. Arı sütünün nasıl kullanıldığını ve size herhangi bir alerjiye neden olup olmadığını öğrenmeden kullanmayınız.

Yorumlar