Yılanların özellikleri nelerdir

Bir çok insan adını dahi duyunca tüyleri diken diken olmakta bunun nedeni ise yılanların soğuk ve tehlikeli hayvanlar olmasıdır.
Yılanların özellikleri
Yılan türü oldukca fazladır, boa yılanı, anakonda, kör yılan, su yılanı gibi daha bir çok türü bulunmakta tek tek hepsinin özelliklerini yazmaya kalkarsam yazı bitmez yılan türleri hakkında ayrı ayrı yazı yazmayı düşünüyorum neyse bu yazımda genel olarak yılanların başlıca özelliklerini anlatacağım.

Yılanların başlıca özellikleri

Sıcak iklimleri seven kışın uykuya yatan ve omurgalı, iskelet sistemine sahip hayvanlardır. Avını çiğnemeden yutarlar bazı türer kediyi bir çırpıda yutmaktadır. Zehirli ve zehirsiz türleri olmakla suda yaşayan yani su yılanları vardır.

Zehirli türler özellikle karada yaşar su yılanlarında zehirli olan türler nadirdir. Avını boğarak ve zehirleyerek öldürmekteler çoğunlukla yutarla yutma esnasında avı boğulur.

Yılanların ayakları yoktur sürüngendirler yokuş yukarı ve aşşağı mükemmel sürünğrler. Gelişim dönemlerinde deri değiştirirler eski derisini gömlek gibi çıkarırlar.

Ormanda veya kırsal alanlarda yılan derisi görmüşsünüzdür. Bu hayvanlar soğuk hayvanlardır zarar verildiğinde tepki verirler kesinlikle yılan görürseniz sakin olun yapacağınız ani hareket sonrası yılan sokmasına maruz kalabilirsiniz.

Evet arkadaşlar yılanlarım başlıca özelliklerini sizlere yazdım umarım memnun kalmışsınızdır.

Yorumlar