Topuklu ayakkabı giymek kamburluğa neden olabilir!

Bir çok bayan topuklu ayakkabılardan vaz geçemez giymek istemesede giymekten kendini alı koyamaz.
Topuklu ayakkabı giymek kamburluğa neden
Topuklu ayakkabılar kadınların uzun boylu görünmesine hem de daha çekici görünmesini sağlamakta bu yüzden de kadınlar vaz geçemiyor.

Topuklu ayakkabı giyilmesinin sağlık açısından zararları olduğu bilinmekte uzmanlar bir de kamburluğa neden olduğunu açıkladı evet önce sağlık uzun süre topuklu ayakkabı giyilmesi tehlikeli çünkü vucudun dengesini bozmakta topuklar havada, ön parmaklar ise yerde normal şartlarda vücudun dengesi sağlanması için ayaklar eşit yere basması gerekir.

Uzmanların açıklaması

Topuklu ayakkabı giyen bayanların erken yaşta kireçlenme ve kamburluk gibi hastalıklarla karşı karşıya bulunabileceğini söyleyerek, uyarılarda bulundu.

Özellikle yüksek topuk giyildiğinde vücudun eğik hale geldiğini vurgulayan Bezgincan, "Genellikle bizim önerdiğimiz topuk yüksekliği, 2.5- 3 santimetredir. Sürekli topuklu ayakkabı giyildiğinde, belde kamburlaşmalar olabiliyor.

Peki topuklu ayakkabı nasıl giyilmelidir

Uzun süre giyilmesinden kaçınılması gerekir özel günler de bir iki saat giyilebilir. Kısa süreli giyilmeli aslında hiç giyilmemesi gerekir fakat bayanlar kendilerini giymekten alı koyamaz o zaman ne yapılacak kısa süreli giyecekler aslında bayanlara yakışmıyor da değil.

Benim için önemli olan sağlık sizin içinde sağlık olması gerekir değilmi.

Yorumlar