Sağ kaburga altında ağrı neden olur

Günümüzde bir çok kişi başına gelen sağlık sorunlarını internetten araştırmakta yani önce araştırma yapar sonra az çok rahatsızlığın neden kaynaklandığını anlar.
Sağ kaburga altında ağrı
Evet benim başıma gelen bir rahatsızlığı ve nasıl seyir ettiğini anlatmak için bu yazımı hazırladım çünkü çok araştırdım internette sorularıma cevap bulamadım.

Rahatsızlığım sağ kaburga altında ağrı oluştu nefes alırken bıcak saplanması gibi ağrı, bu ağrıların ara sıra sağ koluma vurması gibi ve haraket ettikce sancılı ağrı olması gibi sağlık sorunu yaşadım.

Yani kısaca iki gün boyunca bana hayatı zehir etti neden kaynaklandığını çok araştırdım fakat doğru cevabı bulamadım.

Aynı sorunla karşılaşıpta cevap bulamayan arkadaşlar olur diye bende yazımı hazırladım en azından bir yol gösterme açısından faydalı olur diye düşündüm. 

Gelelim karnın üstünde yani sağ kaburga altında ağrı neden olur

Bir çok kişide sancılı ağrılar oluşabilir bu ağrıların nedeni ise farklı rahatsızlıklardan dolayıdır.

Çoğunlukla üşütme, kas gerilmesi ve safra kesesinde oluşan taşlardan kaynaklanır.

İç organlarda oluşan bazı nedenlerde ortaya ağrının oluşmasını sağlar.

Bende üşütmeden kaynaklanmış iki günde ağrı hafiflemiş ve geçmişti doktora gittim ağrı kesici ve kas gevşetici ilaç yazdı kullandım. Eğer sürekli geçmeyen ağrılarınız varsa kesinlikle doktora gitmelisiniz size tavsiyem acil yerine normal randevu alarak gitmenizden yanadır çünkü acilde ilaç yazıp yolluyorlar.

Arkadaşlar hastalık ihmale gelmez iki gün bu ağrıyı çektim ne eğilebiliyor ne yata biliyor neden doğru düzgün otura biliyordum çok şükür ağrıdan kurtuldum ve rahatladım.

Bir tavsiyem daha olacak internette fazla araştırmayın yoksa yazıları okudukca bunalıma girersiniz yani benim girdiğim gibi.

Yorumlar