Alkol bağımlılığının aile içindeki olumsuz etkileri nelerdir

Arkadaş bu yazımda sizlere alkol bağımlılığının aile için de ne gibi etkileri var kısaca anlatacağım.
Alkol bağımlılığının aile içindeki olumsuz etkileri
Çevreniz de alkol bağımlısı kişi veya kişileri görmüşsünüzdür hayatları normal kişilere bakarak huzursuz geçmektedir. Ya çalışmıyordur sokaklarda yaşıyordur yada aile içinde eşi ve çocukları şiddete maruz kalıyordur.

Alkol faydalı olmuş olsaydı zaten haram olmaz helal olurdu değilmi dostlar.

Aile içinde büyğk sıkıntılara neden olan alkol günümüz de çiftlerin boşanmalarına neden olan başlıca sebeplerden birisidir medya kuruluşlarından sık sık duyarız.

Peki neden alkol olumsuz etki yaratmaktadır

Alkol alan kişi sarhoş olur sarhoş bir kişinin bilinci yerin de olmaz ne yaptığını bilmez çünkü bilinç yok olduğu için sağlıklı düşünemez etrafındaki kişilere zarar verir en çokta eş ve çocuklara zarar vermektedir.

Alkolün en büyük zararı eş ve çocuklaradır.  Adam içer sonra en ufak hatta sebep olmayacak bahanelerle karısını döver aynı zaman da çocuklarını da döver.

Kısaca maddi açıdan parasal sıkıntı, aile içi kavgaya ve şiddete yol açar. Sonrasında ise kişi pişmanlık duyar fakat iş işten geçer boşanmalar ortaya çıkar alkol bağımlılığı daha da artar sonu sefalet ve ölümdür.

Siz siz olun alkol almaktan uzak durun arkadaşlarınızı iyi seçin bir kereden bir şey olmaz diyenler ya mezar da yada sokakta yada yanlız yaşamaktadır. Toplum da ikinci sınıf muamelesi görür ve topluma, çevreye kısaca her şeye zarar verir.

Yorumlar