Gebelik testi nasıl ve ne zaman yapılır

Her çiftin hayali olan bebek sahibi olmaktır ve yeni evlenen çiftler sabırsız olur bir an önce hamilelik ister. Kısa sürede testlere başlar yani gebelik testi gibi kendini hamile sanar ve hamile olmadığı ortaya çıkınca moralman üzülür. Bu takım sorunlarla karşı karşıya kalmamak için doğru zamanda test yaılmalı en iyi sonuç ortaya çıkmalıdır. Günümüzde eczanelerde satılan gebelik testi ile doğru sonuca ulaşabilir bazende yanılabilir tabi.

Gebelik testi nasıl yapılır

Eczaneden almış olduğunuz testin üzerindeki şerite idrar damlatarak öğrenmeniz mümkün. Testin üzerine iki damla idrar damlattıktan sonra biraz bekleyeceksiniz sonra eğer gebeyseniz artı veya çift çizgi okuşur ve pembeye dönüşmesi sizin gebe olduğunuzu onaylar.

Gebelik testi ne zaman yapılır

Bu soruyada kısaca cevap verelim evde yapacağınız bu testin sağlıklı olması için adet döneminin 1 hafta gecikmesi durumunda yapılması doğru sonuca varılması demektir.
En iyi ve doğru sonucu almak için yapmanız gereken doktora başvurmanız olacaktır. Bu testler bazen yanlış sonuçlara yol açtığı için size tavsiyem doktora gitmenizden yanadır.

Hiç yorum yok