Düzensiz uyku sinir sistemini bozuyor

Teknolojinin çoğalması sonucu kişiler bilgisayar, televizyon ve birde akıllı telefonların neredeyse her eve girmesi sonucu kişiler gece geç yatıp sabahta uykusunu alamadan güne başlaması kişinin gergin ve stresli olmasına yetiyor ve artıyor.
Düzensiz uyku
Uyku düzeniniz bozuksa en ufak bir şeye sinirlenmeniz normal çünkü düzensiz uyku sinir sisteminide bozuyor. Herşeye sinirleniyorsanız kısa süreli uyumanız sizi rahatlatacaktır.

Uzmanlar uyku düzeni bozuk kişilerin sinir sisteminin bozulması sonucu anlık olaylarda bile aşırı stresli olduğu olmadık şeylere sinirlendiklerini belirtmekteler.

Uyku düzeninizin bozulması stres eşiğinizi düşürerek, anlık olaylardan bile çok daha büyük hasar almanızı sağlayabiliyor.

Bu nedenle eğer uyku düzeniniz bozuksa kesinlikle düzene sokmanız gerekir. Stresle birlikte çeşitli hastalıklara yakalanma riskide artmaktadır. Çünkü vücut yeterince dinlenmediği için vücudun bir yerinden hastalık ortaya çıkar dirençsiz vücut bakterilerle savaşamaz hasta olma riskide an meselesidir.

Günde 8 saat uyumak vücudun yeterince dinlenmesine yeterlidir. Uzmanlar kişilerin günde 8 saat uyumalarını düzensiz uyumamalarını belirtmektedir.

Bize düşende uzmanların önerilerini dikkate alıp kendi sağlığımız için dikkat etmektir. Gece yarılarına kadar tv, pc veya cep telefonlarıyla vakit geçirmemeliyiz.

Unutmayın uykusuz kalmak bir çok hastalığa yol açar tavsiyem uyku düzeninizi düzene sokmanızdan yanadır.

Yorumlar