Çocuklarınıza yumurtayı sevdirin

Günümüzde şimdiki çocuklar yumurta yememekte bazı çocuklar yumurtadan tiskinip yumurtanın olduğu kahvaltı masasına bile yaklaşmaz.
Çocuklarınıza yumurtayı
Çocuğum yumurta yemiyor evet aileler aslında yumurtanın ne kadar faydalı olduğunu biliyor fakat bir türlü çocuklarına anlatamıyor. Çocuğunuza yumurta yedirmek için değişik yöntemleri deneyebilirsiniz örneğin sarısını çıkarıp beyazından alıştırmaya başlarsınız veya yumurta pişirirken içine kaşar peynir katabilirsiniz.

Çocuklar sade yumurtayı kokusundan dolayı pek yemezler bu yüzden değişik yöntemlerle çocuğunuza sevdirmek size düşmektedir çünkü çocuğunuzun huyunu siz daha iyi biliyorsunuz.

Bir üniversitenin yaptığı araştırmaya göre yumurta yiyen çocukların ileride obez olma riski daha azmış. Sabah kahvaltısında yumurta tüketmek çocukları daha uzun süre tok tuttuğu ve açlıktan uzun süre koruduğu ortaya çıkmıştır.

Bilim insanlarının yaptığı araştırmalar göz ardı edilemez. Bilim insanları kalori sınırlarının üzerinde yiyecek tüketen çocukların obez olabilecekleri uyarısında bulunuyor. Öneri ise, çocukların doyma hissini artıran ancak kalori alımını düzenli tutan besinlerin belirlenmesi ve tüketimin bu diyet üzerinden gerçekleştirilmesi.

Yapılan araştırmalar sonucu çocukların sabah kahvaltısında yumurta tüketmelerinin onları açlıktan daha uzun süre koruduğu ortaya çıkmıştır.
Yumurta protein deposudur faydaları saymakla bitmez çocuklarınıza yumurtayı sevdirin ileride bir çok hastalıktan korunmalarına neden olacaktır. Ben çocukken yumurtayı çok yerdim ve severim tabi halende yiyorum.

Bende yumurtanın kokusundan rahatsız oluyorum mesela kahvaltıda çay içtiğim bardakla kahvaltıdan sonra çay içemem yumurtanın kokusu sindiği için normalde çok severim. Sözü fazla uzatmak istemiyorum şimdi burda yumurtanın faydalarını saysak saymakla bitiremeyiz. Daha önce faydalarını yazmıştık dilerseniz bu bağlantıyı Yumurtanın faydaları nelerdir tıklayarak okuyabilirsiniz.

Yorumlar