Acele karar vermeden önce mutlaka bunları yapın!

Yapılan bir anlık hata size nelere maal olacağını biliyormusunuz?. Genelde çoğu kişide acele karar verme hastalığı vardır.
Acele karar vermeden önce
Eminim bu yazıyı okurken bazen bende acele karar veriyorum diye kendi kendinize soruyorsunuzdur. Evli çiftler bazen en ufak bir problem sonucunda ani kararlarla yuvasını yıkabiliyor.

Hani atasözü vardırya öfkeyle kalkan zararla oturur diye evet bende bu yazımda acele karar vermeden önce yapmanız gereken, ne yapılır bazı bilgileri sizlerle paylaşacağım. Sizler için yazdıklarım belki basit gelebilir fakat bu yöntemler etkilidir.

Acele karar vermeyin önce bunları yapınız!

Stresli ve öfkeli anlarda verilen kararlar sonrası bir çoğumuz pişman olmuşuzdur. Stres ve öfkeli durumlarda kişi sağlıklı düşünemez bu yüzden yapılması gereken sakinleşmeyi beklemektir.

Sakinleşmek içinde uzmanların önerileri yürümek, koşmak ve egzersiz yapılması gerektiği yönündedir.

Uzmanlar stresli anlarınızda vermeniz gereken kararları kısa bir yürüyüşten sonra vermenizi öneriyor çünkü yapılan bu egzersizler vücuttaki kötü enerjiyi attığı gibi bu sırada salgılanan hormonlar sayesinde daha olumlu enerjiler yükleniyor.

Sakın acele karar vermeyin önce sakinleşin sakinleşmek içinde değişik aktiviteler yapın sakinleşince daha sağlıklı karar verdiğinizi görecek iyikide karar vermemişim diyeceksiniz.

Yorumlar