Ayak mantarına denenmiş doğal etkili çözüm

Bir çok yöntemi denedim ayak mantarı inatcı olduğu için iyileşti gibi gözükür fakat tekrar ortaya çıkar. Toplumda bir çok kişide bu rahatsızlık vardır. Doktora gidersiniz ilaç ve merhem verir şunu kullan geçer der bir süre ortadan kaybolur sonra bakmışsınız tekrar ortaya çıkmış. Mantar ayakların kötü kokmasınada neden olur.
Ayak mantarı
Ayak mantarına ne iyi gelir, ayak tırnak mantarı tedavisi, ayakta mantar tedavisi ve tırnak mantarı gibi sorulara denenmiş etkili çözümü sizlere paylaşıyorum unutmayınki ayak mantarı iyileşsede tekrar başlar yani hijyene her zaman önem vermelisiniz.

Ayağınızda mantar varsa kesinlikle ayağınız çok kötü kokuyordur. Bu durum toplum içine girmenizi dahi etkiler. Misafirliğe gideceksiniz aklınızdaki düşünce acaba ayaklarımın kokusu rahatsız edermi tabi rahatsız eder. Hem kendiniz rahatsız oluyorsunuz hemde misafirliğe gittiğiniz kişiler. Sadece koku değil ayaklarda sürekli kaşıntıda olur tabi kaşıntı herkezde olmayabilir. Benim ayağıma mantar askerde bulaştı askerliğini yapanlar neden bulaştığını iyi bilir.

Ben yaş hamur mayasını denedim ilk denemede etkisini gösterdi. Hiç bir yan etkisi olmadığı için rahatlıkla deneyebilirsiniz. Ayak mantarına denenmiş en etkili iki yöntemi sizlere paylaşıyorum. Ayak mantarı tedavisi için yaş hamur mayası ve karbonatla yapacağınız doğal iki ayrı karışım. Yaş maya tarifi Yaş maya hemen hemen her markette bulunur.

Ayakmantarı için yaş maya tedavisi çok basittir. Bir litre ılık suya bir tane yaş mayayı eziyoruz ve iyice karıştırıyoruz. Ayaklarımızı hazırladığım suda yarım saat kadar bekletiyoruz. Bir hafta boyunca bir gün arayla bu yöntemi uygulayın. Bu yöntem sayesinde ölü deriler gider. Tırnaklarada faydası vardır tırnakları güzelleştirir. Zamanla ayak kokusu gider ve mantar iyileşir.

Karbonat tarifi
Eczanelerde karbonat bulabilirsiniz. Bu yöntemde çok basit yukarıda anlattığımız tarifle aynı sayılır. Bir çorba kaşığı karbonatı bir litre ılık suya serpin karbonatın erimesi için iyice karıştırın. Hazırladığımız bu karışımın içinde ayaklarınızı yarım saat kadar bekletin ve ayaklarınızı iyice durulayın. Bir hafta boyunca bir gün arayla bu işlemi yapın. Bu işlemi yaptıktan sonra hergün ayaklarınıza ve ayakkabılarınızın içine karbonat serpin. Bu sayede ayak kokusu gider ve ayak mantarı iyileşir yeniden oluşmasıda engellenmiş olur.

Denenmiş bu iki tariften birini deneyin kısa zamanda etkisini göreceksiniz. Mantar oluşumunu engellemek için ayakları nemli bırakmamaya dikkat ediniz.

Mutlaka okuyun
Karbonat tarifini özellikle kendim denedim ilk denemede etkisini gösterdi ve kokudan eser kalmadı ilk etkisi bu oldu. Ayak mantarına karbonat tarifini zamanla bir gün arayla yapın ve sitemizi tekrar ziyaret ederek yorum yazmazsanız size darılırım.

Aranan kelimeler: tırnak mantarı tedavisi, ayak tırnağında mantar, ayak parmaklarında mantar, ayak tırnak mantarı .

Yorumlar

 1. Ayak mantarına karşı yaş maya tarifini bende duymuş ve uygulamıştım tavsiye ederim

  YanıtlaSil
 2. Eşimdede ayak mantarı vr askerde oluşmuş ama koku yok .asla kokmuyo yani başka bişey olabilirmi

  YanıtlaSil
 3. Birde kina. Cok iyi geliyor. Tarafimdan Denen mixture.

  YanıtlaSil
 4. Ayak mantari kesin çözümü bende

  YanıtlaSil
 5. Buradaki uygulamalar ile ayak mantarı sorununa bir nebzede olsa çözüm bulabilirsiniz. Bunun dışında siyah çay da ayak mantarı için uygulanabilecek bir çözüm yöntemidir.

  YanıtlaSil
 6. Ben denedim ve mantar dolayisi ile bozulan tirnaklarim eskisi gibi oldu.

  YanıtlaSil
 7. Maya ile tedaviden sonra ayaklarimizi duruluyormuyuz

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Evet ayaklarınızı durulayıp kurulayınız.

   Sil

Yorum Gönder