Araba gaz yiyor ama gitmiyor çözümü

Arabanız gaz yiyor fakat gitmiyor? devir saati yükseliyor araç hızlanmıyor? bu soruların cevabını bu yazımızda bulacaksınız.
Araba gaz yiyor ama gitmiyor
Ülkemizde neredeyse insandan çok otomobil var. Otomobil sahipleri araçlarını kullanırken çeşitli nedenlerden dolayı arıza çıkarır.

Otomobil sahiplerinin hiç hoşuna gitmesede arızayı tamir ettirmesi gerekir yoksa arıza büyür hiç ummadığı bir yerde yolda kalı verir.

Kendi açımdan söyleyim aracımda en ufak birşey dahi olsa tamir ettiririm yolda kalmaktansa masrafına razı olurum.

Baskı balata nedir bilmeyen arkadaşlar resime baktığında öğrenebilir.

Her neyse gelelim asıl konumuza otomobil gaz yiyor fakat gitmiyor bu sorun arabanızda neyin arıza yaptığına işarettir.

Devir saatiniz sonuna kadar yükseliyor motor sesinde de sıkıntı yok herşey normal ama araba gitmiyor bu arıza baskı balatanızın bittiğine işarettir.

Baskı balatanın bitmeye yakın aracınız gider ama birşeylerin normal gitmediğini fark edersiniz aracınız gaz yer ama eskisi gibi hızlanmaz baskı balata tamamen bitmeye yakın bu durum giderek çoğalır eğer bir tamirciye gidip yenisini taktırmazsanız baskı balata tamamen biter yolda kalırsınız aracınız çalışır yerinden oynamaz ayrıca volanta zarar verebilir.

Benden size tavsiye aracınız arıza yapınca keainlikle orjinal parça taktırın. Özellikle acemi sürücüler baskı balatayı çabuk bitirirler yapcak birşey yok herkezin bir acemilik dönemi vardır.

Yorumlar

  1. Baski balta isi cidden buyuk isler cikarabiliyor kullqnicisina o yuzden arabayi iyi dinlemek lazim

    YanıtlaSil

Yorum Gönder