Akdeniz anemisi nedir, akdeniz anemisi bitkisel tedavisi ibrahim saraçoğlu

Akdeniz anemisi yani talasemi nedir? Bilindiği gibi aileden gelen özellikle Akdeniz Ülkelerinde görülen kansızlık hastalığıdır.
Akdeniz anemisi nedir
Akdeniz anemisi iki çeşittir bunlar; Talasemi Major ile Talasemi Minör diye ikiye ayrılmaktadır.

Kansızlık hastalığının ortaya çıkmasının nedeni ise kanda alyuvarların yapısında yer alan “hemoglobin” molekülünün yapısındaki bozukluktur. Hastalık doğacak çocuğa anne ve babasından ”Beta Talasemi” geninin kalıtımsal olarak geçen bir tür kansızlık hastalığıdır.

Akdeniz anemisi hastaları için bazı tavsiyelerde bulunan İbrahim Saraçoğlu kansızlığı artıran çay, süt, kahve ve peynir tüketimi vücuttan demiri attığı için demirden dolayı kansızlık çeken kişiler bu besinlerden uzak durmalıdır.

Günde 2 bardak çay içmelerinde sakınca olmadığını ve ayrıca yoğurtun yenilebileceğini belirtmektedir. İbrahim Saraçoğlunun Akdeniz anemisi hastaları için tavsiyeleri bunlar birde bitkisel kür önermektedir.

Akdeniz anemisi bitkisel tedavisi ibrahim saraçoğlu

Gerekli malzemeler

150 gram kereviz 150 ıspanak ve 2,5 bardak su

Hazırlanışı ve kullanma şekli ise tencereye 2,5 bardak suyu koyun ve kaynatınız içine 150 gram kerevizi yapraklarıyla beraber doğrayınız doğradığınız kerevizi atınız. 10 Dakika kaynatınız ve 150 gram ıspanağı 10 dakikadan sonra tencereye ekleyiniz.

Ispanak ekledikten sonra 5 dakika daha kaynatınız. 5 dakika geçtikten sonrada 5 dakikada soğumaya alınız. Ilıdıktan sonra suyunu her gün taze olarak tüketmelisiniz. Bir ay boyunca her gün bu şekilde devam ediniz. Bu konumuzda kısaca akdeniz anemisi nedir, kimlerde görülür ve tedavisi için İbrahim Saraçoğlunun tavsiyelerini sizlere paylaşmış olduk. Herne olursa olsun doktorunuza danışarak hareket etmeniz en doğru olandır.

Yorumlar