Su içsem yarıyor ne yapsam zayıflayamıyorum diyenler okusun

vKilo problemi ülkemizde oldukca yaygın olduğu için çeşitli diyetlere başvurarak zayıflamak isteyen kişilerde oldukca fazladır.
Su içsem yarıyor
Bazı kişiler diyette yapsa zayıflayamaz yaptığı bazı yanlışlar zayıflamasını engeller. Ülkemizde kilo problemi olduğu kadar yeme problemide aldı başını gidiyor. Kişiler yediğine içtiğine dikkat etmiyor özellikle kızartma türlerinden uzak durulması gerektiğini bilmiyorlar. Zayıflamak için sadece diyet yapmak önemli değil diyetle beraber egzersiz yapılması gerekir.

Doğru egzersiz ve doğru yapılan diyet sizi fazla kilolardan kurtaracak iki kuraldır. Şok diyetlerden kaçınılması gerektiğinide bilmelisiniz ani kilo kaybı vücudun dengesini bozabilir kilolardan kurtulayım derken sağlığınızdan olabilirsiniz.

Akşam yatmadan önce birşeyler yemeyin mümkünse akşam yemeğini 19.00 veya 20.00 erken saatlerde yemeye dikkat edin hafif şeyler yeyin. Hafif gıdalar midenizi rahatlatır mideyi yormaz. Sindirim sistemi düzgün çalışması gerikir ağır yiyecekler sindirim sistemini yorar koaly eritemez size yağ olarak geri döner bu sefer su içseniz kilo yaptığını sanarsınız.

Su içseniz yarıyormu? bakalım uzmanlar nediyor

Sağlıklı beslenmek ve gıdalardan alınacak kaloriyi azaltmak isteyenler için en uygun diyet; işlenmiş, kızartılmış, iyi pişirilmiş gıdalar değil, kepekli, lifli, çiğ veya haşlanmış gıdalardır. Sağlıklı beslenme, sadece gıdanın türüne bağlı değildir. Onun nasıl pişirildiği, ön işlemlerden geçirilip geçirilmediği, yavaş veya hızlı çiğnenerek yutulması gibi birçok faktör etkilidir.

Daha çok haşlanmış yiyeceklerin yenmesi gerektiğini öneren uzmanlar diyet yaparken egzersiz de yapılması gerektiği yönündedirler. Türk kadınları egzersiz konusunda biraz düşüncelidirler hep derler ben nerde egzersiz yapabilirim aslında ev kadınları evde kendi başlarına egzersiz yapa bilir hani askerde erkekler şınav ve mekik çeker ev kadınları evde hergün mekik çekse mekikbile zayıflamaya yardımcı olur. Yediğinize içtiğinize dikkat ederseniz birde egzersiz yapılırsa farkı göreceğinizden eminim.

Yorumlar