Muhalefet olmadan iktidar olmaz

Yazıma başlamadan hiç bir siyasi parti taraftarı olmadığımı belirtmek isterim çünkü ülkemizde siyasi görüşler artık fanatizmi aşmıştır.
Muhalefet
Muhalefet olmadan iktidar görevini yapamaz. Ülkemizdeki kişilerin siyasi görüşü fanatikce iktidar taraftarı olsun muhalefet taraftarı olsun bir birlerini istemiyor ayrıcı ağıza alınmayacak hakaretler ediyorlar birde utanmadan hiç birşey olmamış gibi yüz yüze bakıyorlar.
Siyasi görüşler ne olursa olsun herkez bir birine saygı duymalıdır.
Ülkemizde muhalefetin yok olmasını isteyenler iktidar partisi taraftarı olan kişilerin çoğunluğudur. Soruyorum muhalefet olmadan iktidar görevini yaparmı? Bence yapmaz peki neden görevini yapmaz baştaki kişileri devamlı pöf pöflersen gurur ve kibir alır başını gider zamanla doğruyu yanlışı ayıramaz hale gelirler ve yanlışları doğru sanıp ben yanlış yapmam duygusuyla kimseyi tanımazlar sonuçta herkez insan.
Muhalefet iktidara yanlışlarını anlatacakki iktidarda yanlışlarını düzeltecek. Ülkemizde muhalefet çok zayıf ve güçsüz kalıyor çünkü muhalefet yapacak kimse yok sadece adı var. Muhalefet her şeye hayır demek değildir sadece yanlışa hayır demektir. Güçlü muhalefet güçlü çalışan iktidar demektir. İktidar çalışırsa ülke kalkınır. O yanlış yapmaz düşüncesini kafalardan silmeliyiz çünkü herkez yanlış yapar.